KOMUNIKAT nr 14 z godz. 14.15 o sytuacji powodziowej na terenie powiatu raciborskiego w dniu 24.05.2010 r.

2010-05-24, Poniedziałek

Stan wody na wodowskazach na rzece Odrze w powiecie raciborskim na godz. 14.00:

Chałupki - 402 cm
Krzyżanowice - 466 cm
Miedonia - 582 cm

Stany te są niższe od stanów alarmowych.

W związku z dalszą stabilizacją poziomu wody w rzece Odrze Zarządzeniem nr 7/10 Starosty Raciborskiego z dnia 24.05.2010 o godz. 11.00 odwołano stan alarmu przeciwpowodziowego dla obszaru następujących gmin na obszarze Powiatu Raciborskiego: Racibórz, Krzyżanowice, Pietrowice Wielkie, Krzanowice, Rudnik, Kornowac, Kuźnia Raciborska oraz Nędza.

Stan pogotowia przeciwpowodziowego jest nadal utrzymany dla obszaru następujących gmin na obszarze Powiatu Raciborskiego: Nędza, Kuźnia Raciborska.

Woda utrzymuje się częściowo w miejscowościach Ciechowice (gmina Nędza); Siedliska oraz Turzu (gmina Kuźnia Raciborska). W miejscowościach tych nadal pracują pompy, w tym urządzenia z Niemiec oraz Republiki Czeskiej.

Samorządy gminne szacują straty oraz koszty akcji powodziowej.

Adam Hajduk

Szef P Z Z K