Już dziś zapoznaj się z poradnikiem dla rodziców

2011-07-08, Piątek

Kiedy zostajemy rodzicami przede wszystkim przepełnia nas ogromna radość. Czujemy się szczęśliwi i dumni. Troszczymy się o to nasze maleństwo, uważnie obserwujemy jego rozwój, porównujemy z równolatkami. Cieszymy się z każdej nowej umiejętności i martwimy, kiedy inne dzieci już to potrafią, a nasze nie. Jesteśmy wyczuleni na wszystko i często pytamy siebie i innych czy powinniśmy się martwić, czy powinniśmy szukać pomocy specjalisty, czy nasze dziecko rozwija się prawidłowo. Żeby pomóc rodzicom dojrzeć i właściwie odczytać objawy świadczące o tym, że ich dziecko potrzebuje pomocy specjalisty Starostwo Powiatowe oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Raciborzu opracowały publikację pt. Poradnik dla rodziców dot. problemów dzieci i młodzieży. Zebrano w nim najczęściej występujące problemy z jakimi mogą zetknąć się rodzice dzieci w wieku od kilku do kilkunastu lat.

Na początku roku szkolnego ok. 1500 egzemplarzy trafi do przedszkoli oraz wszystkich szkół w powiecie raciborskim. Publikacja już dziś jest dostępna https://www.powiatraciborski.pl/edukacja/strona33.html.

Tematy poruszana w poradniku:
1) Rozwój mowy
2) Czy Twoje dziecko dobrze słyszy?
3) Czy Twoje dziecko dobrze widzi?
4) Dojrzałość szkolna
5) Nie chce czy nie potrafi czyli o specyficznych trudnościach w nauce
6) Żywe dziecko czy Zespół Nadpobudliwości Ruchowej (ADHD)
7) Inne niż wszyscy - autyzm i Zespół Aspergera
8) Zaburzenia zachowania
9) Zdolne dziecko i co dalej
10) Co z tym jedzeniem
11) Jak mądrze wybrać szkołę ponadgimnazjalną
12) Narkotyki – na pewno nie moje dziecko – a może jednak?
13) Mój przyjaciel komputer

Zapraszamy do lektury. Zawsze warto wiedzieć więcej.