Jubileuszowa edycja konkursu MISTRZ ORTOGRAFII

2012-05-30, Środa

Przedstawiciele szkół podstawowych powiatu raciborskiego 17 maja br. uczestniczyli w XX edycji Powiatowego Konkursu "MISTRZ ORTOGRAFII". Racibórz reprezentowało 8 szkół: SP 3, SP 4, SP 5, SP 8, SP 15, SP 18, ZSP 2, ZSP 3. Gościliśmy również 6 szkół spoza miasta, tj. uczniów z Krowiarek, Kuźni Raciborskiej, Babic, Zabełkowa, Zawady Książęcej oraz Rzuchowa. Dzieci z klas IV – VI zmierzyły się z trudnymi słowami, np.: bujnoczupryniasty, minihistoryjka, wpółsenni, superpech, hurra optymista w dyktandzie pt. "Opowiedziana półżartem minihistoryjka o wynalazcy Remigiuszu".

"Mistrzem Ortografii" 2012 szkół podstawowych został Piotr Tomański z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Babicach (op. Rozwita Sroka).

Drugie miejsce zajął Adam Dobrzański z SP 15 z Raciborza (op. Joanna Chrzanowska - Rybeczka).

Trzecie miejsce przypadło Marcelinie Juśkiewicz z SP 4 (op. Alicja Stoińska).

Jury przyznało jedno wyróżnienie dla uczestnika, który nie popełnił ani jednego błędu ortograficznego pierwszorzędnego. Otrzymał je: Piotr Baron ze Szkoły Podstawowej w Kuźni Raciborskiej.

Konkurs po raz trzeci został przeprowadzony przez p. Agnieszkę Czarną (nauczycielkę języka polskiego) w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 3 w Raciborzu. Patronat honorowy nad zmaganiami sprawował Starosta Raciborski, który ufundował nagrody dla zwycięzców.

Uroczyste wręczenie nagród przez starostę będzie miło miejsce 13 czerwca o godz. 10. 00 w budynku Powiatu Raciborskiego (ul. Okrzei 4). Zapraszamy laureatów wraz z opiekunami.

Źródło: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Raciborzu