Wolne stanowisko Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego 2018-01-31, Środa

Wolne stanowisko Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego

Po dowołaniu Pana Gabriela Kuczery ze stanowiska Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego dla Powiatu Raciborskiego, Inspektorat Wojewódzki ogłosił nabór na wolne stanowisko Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Pomoc w wypełnianiu formularza PIT dla darczyńców Fundacji na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu 2018-01-30, Wtorek

Zarząd Fundacji na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu informuje, iż wzorem lat ubiegłych, w okresie od 15.02.2018 r. do 26.04.2018 r. umożliwia swoim darczyńcom, będącym osobami fizycznymi, skorzystanie z bezpłatnej pomocy w wypełnianiu formularza PIT za 2017 rok.

X Jubileuszowa Gala Nagród starosty Mieszko za nami 2018-01-28, Niedziela

X Jubileuszowa Gala Nagród starosty Mieszko za nami

Fundacja Intro Light w dziedzinie kultury, Stowarzyszenie PERSONA w dziedzinie społecznej, Mieszko S.A. w dziedzinie promocji, ksiądz biskup Jan Kopiec za całokształt działalności oraz Bolesław Stachow – nagroda specjalna, to tegoroczni laureaci Nagrody Starosty Raciborskiego Mieszko AD 2017.

Kwalifikacja wojskowa w powiecie raciborskim 2018-01-25, Czwartek

Kwalifikacja wojskowa w powiecie raciborskim

Kwalifikacja wojskowa w 2018 roku na terenie powiatu raciborskiego zostanie przeprowadzona w budynku Starostwa Powiatowego przy Placu Stefana Okrzei 4 (budynek B), w okresie od 12 lutego do 12 marca, w godz. od 11:00 do 17:00.

Informacja dotycząca naboru na stanowisko dyrektora Agencji „Zamek” 2018-01-18, Czwartek

Informacja dotycząca naboru na stanowisko dyrektora Agencji „Zamek”

Z uwagi na większe zainteresowanie naborem na stanowisko dyrektora Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu, informujemy, że w terminie wyznaczonym do składania dokumentów wpłynęło 13 ofert.

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Raciborzu 2018-01-15, Poniedziałek

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Raciborzu

Decyzja o jego utworzeniu zapadła w czerwcu 2017 r., swoją działalność zainaugurował 3 stycznia br., a dziś został oficjalnie oddany do użytkowania.

Nabór wniosków o udzielenie dotacji na prace przy zabytkach 2018-01-09, Wtorek

Nabór wniosków o udzielenie dotacji na prace przy zabytkach

Do 28 lutego br. trwa nabór wniosków o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowalne przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków.

Dwie powiatowe inwestycje drogowe dofinansowane 2018-01-03, Środa

Dwie powiatowe inwestycje drogowe dofinansowane

Wojewoda Śląski zatwierdził listę wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Ostatecznie dofinansowanie na remonty dróg powiatowych uzyskało 11 projektów, w tym 2 z powiatu raciborskiego.

2 stycznia Starostwo Powiatowe będzie nieczynne 2017-12-28, Czwartek

2 stycznia Starostwo Powiatowe będzie nieczynne

Informujemy, że w dniu 2 stycznia Starostwo Powiatowe w Raciborzu będzie nieczynne.

Budżet powiatu na 2018 rok przyjęty 2017-12-22, Piątek

Budżet powiatu na 2018 rok przyjęty

Na wczorajszej sesji Rada Powiatu Raciborskiego przyjęła Wieloletnią Prognozę Finansową na lata 2018 - 2032 oraz budżet powiatu na rok 2018. Budżet jest nastawiony na realizację inwestycji informował starosta Ryszard Winiarski. Przedstawił także najważniejsze przedsięwzięcia zaplanowane do realizacji w przyszłym roku. Pozytywne opinie o dokumentach przedstawiła też Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach.