Brązowo, ale czy zdrowo? - bezpieczne wakacje 2022 2022-06-27, Poniedziałek

Brązowo, ale czy zdrowo? - bezpieczne wakacje 2022

Państwowa Inspekcja Sanitarna woj. śląskiego przystąpiła do akcji pod hasłem „Bezpieczne Wakacje 2022” oraz „Brązowo, ale czy zdrowo?".

RUSZA II EDYCJA KONKURSU „GOZPODARZ 2022”! 2022-06-24, Piątek

RUSZA II EDYCJA KONKURSU „GOZPODARZ 2022”!

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu GOZpodarz 2022 organizowanym przez Pracodawców RP.

Bezpieczne Wakacje 2022 2022-06-24, Piątek

Bezpieczne Wakacje 2022

Wraz z zakończeniem roku szkolnego na terenie województwa śląskiego rozpoczynają się dziś działania w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2022", które potrwają do 1 września 2022 r.

Nowe inwestycje drogowe w powiecie raciborskim 2022-06-20, Poniedziałek

Nowe inwestycje drogowe w powiecie raciborskim

Dzisiaj w siedzibie Starostwa Powiatowego w Raciborzu odbyła się konferencja prasowa z udziałem Ministra Sprawiedliwości Michała Wosia, Dyrektora Lasów Państwowych Józefa Kubicy, Starosty Raciborskiego Grzegorza Swobody oraz Radnego Powiatu Raciborskiego Szymona Bolika.

Podpisano umowy na dofinansowanie modernizacji dróg do gruntów ornych 2022-06-17, Piątek

Podpisano umowy na dofinansowanie modernizacji dróg do gruntów ornych

15 czerwca w siedzibie Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego starosta Grzegorz Swoboda wraz z wicestarostą Markiem Kurpisem oraz skarbnikiem powiatu Romanem Nowakiem podpisali umowy na dofinansowanie modernizacji dróg powiatowych wykorzystywanych jako dojazd do gruntów ornych.

Konsultacje społeczne w sprawie nadania statutu Centrum Usług Wspólnych w Raciborzu 2022-06-17, Piątek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza konsultacje społeczne z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projektu uchwały Rady Powiatu Raciborskiego w sprawie nadania statutu Centrum Usług Wspólnych w Raciborzu.

Uczniowie ZSO nr 1 odkrywają francuską Bretanię! 2022-06-14, Wtorek

Uczniowie ZSO nr 1 odkrywają francuską Bretanię!

Kolejna już wiosenna wyprawa raciborskiej Jedynki właśnie dobiegła końca. Majowy tydzień spędzony we francuskim Lycée les Rimains w Saint Malo pozostanie na długo we wspomnieniach uczniów tej szkoły nie tylko za sprawą morskich pejzaży czy smaku pysznych crêpes i galettes, stanowiących kulinarny specjał tego regionu.

“Jaka przyszłość nas czeka? Zielony rozwój województwa śląskiego do 2030 r.”. Weź udział w Obywatelskim Wysłuchaniu Publicznym! 2022-06-14, Wtorek

Pracujesz, mieszkasz lub uczysz się w województwie śląskim? Martwisz się o to, co będzie po zamknięciu kopalń? Chcesz dobrej przyszłości dla siebie lub twoich dzieci? Masz własny pomysł na zmiany? Nie pozwól, aby decyzje o rozwoju twojego regionu zapadały bez Ciebie i weź udział w Obywatelskim Wysłuchaniu Publicznym, które odbędzie się online 23 czerwca 2022 r.

KARETKA DLA UKRAINY 2022-06-10, Piątek

KARETKA DLA UKRAINY

W związku z inwazją sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, uchwałą z dnia 26 kwietnia 2022 r., Rada Powiatu Raciborskiego wyraziła zgodę na dokonanie przez Szpital Rejonowy im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu na rzecz Parafii Rzym.-Kat. pw. Świętego Józefa Oblubieńca w miejscowości Żórawina, darowizny w postaci karetki pogotowia.

Uwaga na burze z gradem! Ostrzeżenia IMGW dla powiatu raciborskiego 2022-06-09, Czwartek

Uwaga na burze z gradem! Ostrzeżenia IMGW dla powiatu raciborskiego

Na dzisiaj i jutro (9 i 10 czerwca) Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy, Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie o możliwości wystąpienia burz z gradem w powiecie raciborskim.