Powiat

Konsultacje w sprawie określenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć 2022-08-17, Środa

Konsultacje w sprawie określenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć pedagogów, pedagogów specjalnych, psychologów, logopedów, terapeutów pedagogicznych i doradców zawodowych, a także nauczycieli praktycznej nauki zawodu we wszystkich typach szkół i na kwalifikacyjnych kursach zawodowych z wyjątkiem nauczycieli zatrudnionych w poradniach psychologiczno-pedagogicznych.

Działka na sprzedaż! 2022-08-11, Czwartek

Działka na sprzedaż!

Informujemy, że Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza drugi przetarg ustny nieograniczony w celu sprzedaży nieruchomości zlokalizowanej przy ul. Gamowskiej w Raciborzu!

UWAGA NA UPAŁ ! OSTRZEŻENIE DLA POWIATU RACIBORSKIEGO! 2022-08-04, Czwartek

UWAGA NA UPAŁ ! OSTRZEŻENIE DLA POWIATU RACIBORSKIEGO!

Od godz. od godz. 13:00 dnia 04.08.2022 do godz. 20:00 dnia 05.08.2022 Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy, Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie o możliwości wystąpienia upału 2 stopnia w powiecie raciborskim.

Konsultacje społeczne w sprawie zasad udzielania stypendiów dla studentów kształcących się w szkole wyższej na kierunku pielęgniarstwo 2022-08-04, Czwartek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza konsultacje społeczne z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projektu uchwały Rady Powiatu Raciborskiego dotyczącej zasad udzielania stypendiów dla studentów kształcących się w szkole wyższej na kierunku pielęgniarstwo.

Konsultacje społeczne w sprawie nadania statutu Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej Szpitalowi Rejonowemu im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu 2022-08-04, Czwartek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza konsultacje społeczne z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projektu uchwały Rady Powiatu Raciborskiego dotyczącej nadania statutu Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej Szpitalowi Rejonowemu im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu.

Powiat wspólnie z Gminą Krzyżanowice będzie aplikował o środki zewnętrzne 2022-08-02, Wtorek

Powiat wspólnie z Gminą Krzyżanowice będzie aplikował o środki zewnętrzne

Dzisiaj, w imieniu powiatu starosta raciborski Grzegorz Swoboda podpisał porozumienie o partnerstwie z Gmina Krzyżanowice na opracowanie dokumentacji do realizacji wspólnych projektów w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027. Gminę Krzyżanowice reprezentował wójt Grzegorz Utracki.

Powiat ze szpitalem pozyskał kolejne środki na rozbudowę lecznicy 2022-07-29, Piątek

Powiat ze szpitalem pozyskał kolejne środki na rozbudowę lecznicy

Jeszcze przed wybuchem pandemii Powiat Raciborski wspólnie ze Szpitalem Rejonowym im. dr Józefa Rostka w Raciborzu wnioskował o rozbudowę oddziału obserwacyjno-zakaźnego.

Od 1 sierpnia utrudnienia na skrzyżowaniu do Płoni 2022-07-29, Piątek

Od 1 sierpnia utrudnienia na skrzyżowaniu do Płoni

Od poniedziałku (01.08.2022 r.) zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu drogowego w obrębie skrzyżowania ulic: Piaskowej - Sudeckiej - Szkolnej w Raciborzu.

WSPÓŁPRACA „MIĘDZYPOWIATOWA” 2022-07-26, Wtorek

WSPÓŁPRACA „MIĘDZYPOWIATOWA”

Dzisiaj w Wodzisławiu Śląskim włodarze Powiatu Raciborskiego i Powiatu Wodzisławskiego podpisali list intencyjny w sprawie wspólnego ubiegania się o unijne środki na zakup ekologicznych autobusów, które będą obsługiwać powiatowe przewozy, a także na proekologiczne inwestycje.

Ogłoszenie o naborze Prezesa Zarządu PKS w Raciborzu 2022-07-22, Piątek

Ogłoszenie o naborze Prezesa Zarządu PKS w Raciborzu

Rada Nadzorcza Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Raciborzu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w Raciborzu zaprasza do składania ofert w postępowaniu celem wyboru kandydata na stanowisko Prezesa Zarządu Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Raciborzu.