Powiat

Darmowe przejazdy autobusami PKS w ramach obchodów „Dnia bez Samochodu” 2022-09-15, Czwartek

Darmowe przejazdy autobusami PKS w ramach obchodów „Dnia bez Samochodu”

Powiat Raciborski jako organizator publicznego transportu zbiorowego informuje, że w dniu 22 września 2022 r. w ramach obchodzonego „Dnia bez Samochodu” wprowadzone zostaną darmowe przejazdy autobusami na 15 liniach w komunikacji powiatowo – gminnej.

FORUM TRANSPORTU 2022 2022-09-15, Czwartek

FORUM TRANSPORTU 2022

W dniu dzisiejszym podczas FORUM TRANSPORTU 2022, które odbyło się w miejscowości Ryki, Starosta Powiatu Raciborskiego Grzegorz Swoboda w imieniu powiatu odebrał odznaczenie ,,Zasłużony dla Transportu Publicznego RP’’...

Bo współpraca się opłaca, czyli realizacja POLSKO - CZESKIEGO PROJEKTU w I LO 2022-09-14, Środa

Bo współpraca się opłaca, czyli realizacja POLSKO - CZESKIEGO PROJEKTU w I LO

W ogrodzie I Liceum Ogólnokształcącego dnia 13.09.2022 w ramach projektu “Otwarty ogród – zielona oaza spotkań, nauki, sztuki i relaksu”, realizowanego w ramach programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska, odbyło się pierwsze spotkanie polsko-czeskie.

Przebudowa drogi powiatowej Tworków - Hanowice zakończona 2022-09-13, Wtorek

Przebudowa drogi powiatowej Tworków - Hanowice zakończona

Dzisiaj starosta raciborski Grzegorz Swoboda w towarzystwie wójta Gminy Krzyżanowice Grzegorza Utrackiego, sołtysa Tworkowa Andrzeja Bulendy oficjalnie oddali do użytku świeżo wyremontowaną drogę powiatową Tworków - Hanowiec.

Festyn Rodzinny w ogrodach Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” 2022-09-12, Poniedziałek

Festyn Rodzinny w ogrodach Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień”

W sobotnie dopołudnie w Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” odbył się Festyn Rodzinny, na który zaproszone zostały rodziny oraz bliscy mieszkańców Domu. Celem spotkania była integracja międzypokoleniowa, wzmacnianie i budowanie dobrych relacji.

Mistrzowska reprezentacja mażoretek odwiedziła Starostwo Powiatowe w Raciborzu 2022-09-09, Piątek

Mistrzowska reprezentacja mażoretek odwiedziła Starostwo Powiatowe w Raciborzu

Dzisiaj starosta Grzegorz Swoboda spotkał się z reprezentacją Zespołów tanecznych ŻRÓDŁO w Raciborzu oraz prowadzącą Panią Aldoną Krupą-Gawron. Ze względu na pełnione obowiązku służbowe w spotkaniu nie mogli uczestniczyć trenerzy Paulina Ostrowska oraz Artur Stroka.

Podpisano umowę na remont drogi powiatowej w Łańcach 2022-09-06, Wtorek

Podpisano umowę na remont drogi powiatowej w Łańcach

W ramach zawartej w zeszłym tygodniu umowy, Gmina Kornowac którą reprezentował wójt Grzegorz Niestrój, udzieli pomocy finansowej Powiatowi Raciborskiemu na realizację zadania pn. „Modernizacja drogi powiatowej nr 3540S od skrzyżowania z DP 3538S w kierunku DW 935, przez miejscowość Łańce”. Koszt 1,3 mln zł.

Podpisano umowę na przebudowę drogi powiatowej nr 3538S Łańce-Pstrążna” (etap 1) 2022-09-02, Piątek

Kolejna umowa na remont drogi powiatowej została podpisana. Inwestycja dotyczy zadania pn.: „Przebudowa drogi powiatowej nr 3538S Łańce-Pstrążna” (etap 1) – wykonanie dokumentacji projektowej oraz robót budowlanych (w systemie „zaprojektuj i wybuduj”).

Zakończenie lata i spotkanie integracyjne w Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” 2022-09-02, Piątek

Wraz z końcem wakacji w ogrodzie Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” odbyła się impreza plenerowa pod hasłem „Zakończenia Lata”. W wydarzeniu tym wzięli udział Przedstawiciele Powiatu Raciborskiego, w tym w szczególności Wicestarosta Raciborski Pan Marek Kurpis.

Kolejna umowa na 3,4 mln zł została podpisana na przebudowę drogi powiatowej nr 3548S w Raciborzu w zakresie odcinka ul. Wandy do skrzyżowania z ul. Staszica 2022-09-01, Czwartek

Kolejna umowa na 3,4 mln zł  została podpisana na przebudowę drogi powiatowej nr 3548S w Raciborzu w zakresie odcinka ul. Wandy do skrzyżowania z ul. Staszica

Wczoraj starosta Grzegorz Swoboda oraz Wicestarosta Marek Kurpis podpisali umowę z wykonawcą prac budowlanych przy remoncie drogi powiatowej w Raciborzu pn.: „Przebudowa DP nr 3548S w Raciborzu w zakresie odcinka ul. Wandy do skrzyżowania z ul. Staszica”.