WIZYTA PARTNERSKA W POWIECIE KĘDZIERZYŃSKO-KOZIELSKIM 2022-11-04, Piątek

WIZYTA PARTNERSKA W POWIECIE KĘDZIERZYŃSKO-KOZIELSKIM

Sala obrad Rady Powiatu, a także nowy internat „Żeglugi” i przystań „Szkwał”, gdzie można było zobaczyć efekty przeprowadzonej ze środków unijnych, jednej z najpoważniejszych rewitalizacji ostatnich lat – te właśnie miejsca podczas wizyty w partnerskim powiecie Kędzierzyńsko-kozielskim odwiedzili wczoraj przedstawiciele Powiatu Raciborskiego.

Już wkrótce ograniczenia w dostępie do usług paszportowych! 2022-11-03, Czwartek

Już wkrótce ograniczenia w dostępie do usług paszportowych!

Wydział Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach informuje, że z powodu prac zawiązanych z wprowadzeniem nowego Rejestru Dokumentów Paszportowych od 7 listopada 2022 r.

CYFROWY POWIAT - Samorząd - patrzymy w przyszłość ! 2022-10-31, Poniedziałek

CYFROWY POWIAT - Samorząd - patrzymy w przyszłość !

Samorząd - Powiat Raciborski pozyskał 322.230,00 zł w ramach Konkursu Grantowego

UWAGA - zmiany w organizacji ruchu na ul. Ocickiej 2022-10-28, Piątek

UWAGA - zmiany w organizacji ruchu na ul. Ocickiej

Informujemy, że w dniu 30 października (w niedzielę) oraz 1 listopada 2022 r. tj. w dzień Wszystkich Świętych, na ul. Ocickiej nastąpi zmiana organizacji ruchu drogowego w rejonie cmentarza komunalnego „Jeruzalem”.

KONKURS NA STANOWISKO DYREKTORA SAMODZIELNEGO PUBLICZNEGO ZAKŁADU OPIEKI ZDROWOTNEJ SZPITALA REJONOWEGO IM. DR. JÓZEFA ROSTKA W RACIBORZU 2022-10-27, Czwartek

Otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego w obszarze nieodpłatnej pomocy prawnej 2022-10-26, Środa

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie do realizacji zadań publicznych z zakresu administracji rządowej realizowanych przez Powiat Raciborski w obszarze nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej

Konferencja tuBiznes Opener Europa za nami 2022-10-21, Piątek

Konferencja tuBiznes Opener Europa za nami

„Możliwości kooperacji gospodarczej na rynku polskim i niemieckim”, to tytuł konferencji tuBiznes Opener Europa, która odbyła się 20 października 2022 r. na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Tematem przewodnim była współpraca gospodarcza na rynkach polskich i niemieckich. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Wicemarszałek Województwa Śląskiego - Wojciech Kałuża oraz Starosta Raciborski - Grzegorz Swoboda.

"Wyznaczanie dróg ku integracji" 2022-10-19, Środa

"Wyznaczanie dróg ku integracji"

3-7 października był tygodniem intensywnej wymiany doświadczeń pomiędzy nauczycielami Zespołu Szkół Specjalnych, a partnerami ze szkół specjalnych z Hiszpanii i Chorwacji. Troje nauczycieli szkoły COOR Podravsko Sunce w Koprovnicy oraz dwie nauczycielki szkoły CPEE Pla de la Mesquita w Xativie gościli w Raciborzu obserwując uczniów podczas zajęć dydaktycznych i praktyk wspomaganych.

Erasmus+ "Vivre au vert pour un avenir inclusif et durable" 2022-10-18, Wtorek

Erasmus+ "Vivre au vert pour un avenir inclusif et durable"

W dniach 16 - 22.10.2022 r. Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Raciborzu gości dwudziestoosobową grupę młodzieży wraz z opiekunami z francuskiego Saint Malo w ramach projektu Erasmus+ "Vivre au vert pour un avenir inclusif et durable".

Konferencja tuBiznes Opener Europa! 2022-10-17, Poniedziałek

Konferencja tuBiznes Opener Europa!

Możliwości kooperacji gospodarczej na rynku polskim i niemieckim - to tytuł konferencji tuBiznes Opener Europa, która odbędzie się 20 października na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Udział jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Już teraz zapraszamy do rejestrowania się w wydarzeniu.