III transza wypłat dla producentów owoców i warzyw 2015-02-16, Poniedziałek

Agencja Rynku Rolnego informuje, iż na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 10 lutego 2015 r. uruchamia kolejną turę mechanizmu WPR „Dalszego tymczasowego wsparcia producentów owoców i warzyw - (Dow II)”.

Trzej tenorzy zaśpiewają na zamku - bilety od 24 lutego 2015-02-11, Środa

Trzej tenorzy zaśpiewają na zamku - bilety od 24 lutego

Koncert trzech tenorów to jedna z propozycji koncertowych, która cieszy się tak dużym powodzeniem, że dla sympatycznych i wiernych odbiorców artyści scen poznańskich przygotowali już drugą i trzecią część tego pełnego humoru i dobrej muzyki koncertu.

Grypa ptaków - komunikat powiatowego lekarza weterynarii 2015-02-05, Czwartek

Na terenie Europy ( Holandia, Niemcy, Wielka Brytania) w ostatnim czasie stwierdzono kilkanaście ognisk grypy ptaków, wirus H5N8 wyizolowany został również od ptaków dzikich na terenie Niemiec i Holandii.

Gala Kultury Mieszko AD 2014 - nagrody wręczone 2015-02-01, Niedziela

Gala Kultury Mieszko AD 2014 - nagrody wręczone

Dziś w Szymocicach odbyła się doroczna Gala Kultury Powiatu Raciborskiego. Wyróżniający się animatorzy kultury otrzymali nagrody Mieszko AD 2014. .

VIII Gala Raciborskiego Sportu 2015-01-30, Piątek

VIII Gala Raciborskiego Sportu

Znamy laureatów Raciborskich Championów Sportowych.

Raciborska Budowlanka zdominowała Turniej ZŁOTA KIELNIA 2015 2015-01-28, Środa

Raciborska Budowlanka zdominowała Turniej ZŁOTA KIELNIA 2015

Komitet Główny Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” ogłosił wyniki kwalifikacji do finału centralnego przeprowadzonego w dniu 17 stycznia. W dniach 22-24 stycznia jury dokonało sprawdzenia testów i zadań praktycznych oraz ustaliło ostateczną kolejność uczestników w rankingu ogólnopolskim.

Ruszają bezpłatne badania dla mieszkańców powiatu antygen PSA 2015-01-28, Środa

Rusza program zdrowotny "Postaw na zdrowie". Od lutego do listopada br. mężczyźni, mieszkańcy powiatu raciborskiego, z rocznika 1965 i starsi będą mogli wykonać bezpłatne badanie na stężenie swoistego antygenu sterczowego (PSA).

O szkolnictwie zawodowym i technicznym w powiecie raciborskim 2015-01-28, Środa

Dziś w hotelu Polonia w Raciborzu odbyło się spotkanie nt. edukacji ponadgimnazjalnej zorganizowane przez Raciborską Izbę Gospodarczą. Inicjatorem rozmów o dostosowaniu kierunków w szkołach ponadgimnazjalnych do oczekiwań lokalnego rynku pracy był starosta raciborski Ryszard Winiarski.

Ferie Zimowe 2015. Będzie się działo na Zamku Piastowskim 2015-01-22, Czwartek

Ferie Zimowe 2015. Będzie się działo na Zamku Piastowskim

Już wkrótce zimowe ferie. Zamek Piastowski w Raciborzu przygotował szereg atrakcji. Sprawdź jakich!

Powiadomienie o przekroczeniu poziomu alarmowego pyłu zawieszonego PM10 2015-01-22, Czwartek

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego powiadamia, że dnia 21 stycznia 2015 roku na obszarze aglomeracji rybnicko–jastrzębskiej w mieście Rybnik wystąpiło przekroczenie w powietrzu wartości progowej (200 µg/m3) informowania społeczeństwa o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu alarmowego dla pyłu PM10 (300 µg/m3).