Ankieter urzędu statystycznego może zapukać do drzwi 2016-03-11, Piątek

Urząd Statystyczny w Katowicach realizuje na terenie województwa śląskiego reprezentacyjne badania ankietowe. Każdy ankieter – pracownik US Katowice przedstawia się i posiada legitymację służbową oraz imienne upoważnienie. Można sprawdzić tożsamość ankietera kontaktując się z Urzędem Statystycznym w Katowicach. Badania ankietowe prowadzone są w sklepach, na targowiskach oraz na przejściach granicznych.

Rusza „Program wyrównywania różnic między regionami III” finansowany ze środków PFRON 2016-03-10, Czwartek

Starostwo Powiatowe w Raciborzu informuje o możliwości składania wniosków o dofinansowanie zadań w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” finansowanego ze środków PFRON.

Rusza program rabatowy „Poznaj ziemię raciborską - wiosenne rabaty i zniżki na produkty i usługi” 2016-03-09, Środa

Za niespełna miesiąc, 1 kwietnia rozpoczynamy nowy sezon turystyczny a wraz z nim czekają nas nowe wyzwania i perspektywy. To także start programu rabatowego „Poznaj ziemię raciborską - wiosenne rabaty i zniżki na produkty i usługi”. Poznaj uczestników programu oraz zapoznaj się z regulaminem!

Konferencja prasowa o Zakładzie Diagnostyki i Terapii raciborskiego szpitala 2016-03-09, Środa

Dziś w starostwie odbyła się konferencja prasowa poświęcona Zakładowi Diagnostyki i Terapii raciborskiego szpitala. Starosta Ryszard Winiarski poinformował o planach przekazania wykonywania badań diagnostycznych firmie zewnętrznej. W konferencji uczestniczyli także Adam Wajda przewodniczący rady powiatu, Marek Kurpis wicestarosta oraz Ryszard Rudnik dyrektor lecznicy.

Uczniowie raciborskich CKZiU wzięli udział w StartUp Camp w Krakowie 2016-03-08, Wtorek

Uczniowie raciborskich CKZiU wzięli udział w StartUp Camp w Krakowie

Pięcioro wyróżniających się uczniów raciborskich szkół ponadgimnazjalnych spędziło miniony weekend w Krakowie na StartUpCamp. Program obejmował wizytę w Małopolskim Parku Technologii Informacyjnych oraz warsztaty Virtual StartUp.

Konsultacje społeczne założeń projektu pn.: „Nowoczesne pracownie do praktycznej nauki zawodów w Powiecie Raciborskim” 2016-03-08, Wtorek

Zarząd Powiatu Raciborskiego przekazuje do konsultacji założenia realizacji projektu pn.: „Nowoczesne pracownie do praktycznej nauki zawodów w Powiecie Raciborskim”.

Spotkania w raciborskim szpitalu 2016-03-04, Piątek

Spotkania zarządu powiatu z pracownikami Zakładu Diagnostyki i Terapii raciborskiego szpitala oraz związkami zawodowymi jednostki.

Podziękowanie dla Elżbiety Biskup oraz życzenia powodzenia dla Agnieszki Busuleanu-Jaksik 2016-03-01, Wtorek

Zmiany na stanowisku dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu.

Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich - szkolenie 2016-02-29, Poniedziałek

Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie/ Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Raciborzu zaprasza na szkolenie organizowane w ramach realizacji Planu Operacyjnego KSOW 2016-2017 w zakresie „Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich'' w województwie śląskim. Szkolenie odbędzie się w piątek 18 marca br. o godz. 10.00 w Raciborzu w „Dworku Śląskim” przy ul. Rybnickiej 127.

EKO-ASY 2016 WYPRAWA PO-PRAWA 2016-02-29, Poniedziałek

Już po raz 16. Rusza Turniej Przyrodniczo-Ekologiczny dla uczniów klas II i III szkół podstawowych powiatu raciborskiego pn. EKO-ASY. Konkurs organizuje Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Raciborzu. Patronat nad zmaganiami objął starosta raciborski.