Dożynki Powiatowo-Gminne Kornowac 2016 2016-09-02, Piątek

Dożynki Powiatowo-Gminne Kornowac 2016

Już w niedzielę 11 września odbędą się powiatowe i gminne dożynki w Kornowacu.

Powiatowa inauguracja roku szkolnego 2016-08-31, Środa

Powiatowa inauguracja roku szkolnego

Po wakacyjnej przerwie w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik” w Raciborzu odbędzie się Powiatowa inauguracja roku szkolnego 2016/2017. Początek o godz. 13.00.

Najlepsze selfie - I Festiwal Multidyscyplinarny Racibórz 2016 2016-08-30, Wtorek

Najlepsze selfie - I Festiwal Multidyscyplinarny Racibórz 2016

MDK i Zamek Piastowski serdecznie zapraszają do udziału w wydarzeniu w ramach którego przeprowadzony zostanie konkurs fotograficzny na najlepsze „selfie".

4 mln złotych dofinansowania na nowoczesne pracownie do praktycznej nauki zawodu 2016-08-30, Wtorek

Ponad 4 mln dotacji złotych na remont pracowni i pierwsze miejsce powiatu raciborskiego na liście rankingowej to wyniki zatwierdzonego przez zarząd województwa konkursu w zakresie infrastruktury kształcenia zawodowego.

VII Raciborskie w Scrabble Granie 2016-08-25, Czwartek

VII Raciborskie w Scrabble Granie

Już po raz kolejny zapraszamy na Otwarte Mistrzostwa Raciborza w Scrabble pod honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Racibórz i Starosty Raciborskiego.

Uczennice Liceum Plastycznego uczestniczyły w Międzynarodowym Tygodniu Sztuki w Niemczech 2016-08-19, Piątek

Po raz kolejny starostwo w Raciborzu zorganizowało wyjazd na warsztaty artystyczne w partnerskim powiecie Elbe-Elster.

Konsultacje społeczne dot. ustalania opłat za dziecko umieszczone w zakładzie opiekuńczo-leczniczym, pielęgnacyjno-opiekuńczym lub rehabilitacji leczniczej 2016-08-11, Czwartek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza konsultacje społeczne projektu uchwały Rady Powiatu Raciborskiego dotyczącej szczegółowych warunków umorzenia w całości lub w części, łącznie z odsetkami, odroczenia terminu płatności, rozłożenia na raty lub odstępowania od ustalania opłaty za wyżywienie i zakwaterowanie dziecka umieszczonego w zakładzie opiekuńczo-leczniczym, pielęgnacyjno-opiekuńczym lub rehabilitacji leczniczej.

„Wyprawka szkolna” czyli dofinansowanie zakupu podręczników szkolnych 2016-08-03, Środa

Kuratorium Oświaty w Katowicach informuje rodziców o możliwości skorzystania z rządowego programu pomocy uczniom w 2016 r. - "Wyprawka szkolna".

MOS po raz kolejny zaprasza na zajęcia wakacyjne 2016-08-03, Środa

Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Raciborzu zaprasza wszystkich chętnych na aktywne spędzenie ostatniego miesiąca wakacji 2016.

Reprezentacja powiatu wróciła z Młodzieżowych Igrzysk w Rendsburgu 2016-08-02, Wtorek

Reprezentacja powiatu wróciła z Młodzieżowych Igrzysk w Rendsburgu

63 medale, międzynarodowa rywalizacja, nowe doświadczenia sportowe i nowe przyjaźnie. Z takim bagażem do Raciborza wróciła reprezentacja powiatu raciborskiego, która uczestniczyła w Międzynarodowych Igrzyskach w Rendsburgu 2016.