Powiat

Rozporządzenie w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków na terenie powiatu 2017-01-09, Poniedziałek

Rozporządzenie w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków na terenie powiatu.

Aktywne ferie w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Raciborzu 2017-01-05, Czwartek

Aktywne ferie w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Raciborzu

Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Raciborzu przy wsparciu Powiatu Raciborskiego i Urzędu Miasta Racibórz zaprasza wszystkich chętnych do skorzystania z oferty zajęć feryjnych

Wojewoda przekazał karetkę dla raciborskiego szpitala 2017-01-04, Środa

Wojewoda przekazał karetkę dla raciborskiego szpitala

Do szpitala trafiła w grudniu ubiegłym roku, jednak dziś oficjalnie została przekazana dla Szpitala Rejonowego w Raciborzu. Mowa o jednej z 10 nowoczesnych karetek, na które dofinansowanie otrzymali dysponenci pogotowia ratunkowego w województwie śląskim.

Wirus ptasiej grypy - komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Raciborzu 2017-01-04, Środa

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Raciborzu w związku z dużym zagrożeniem wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków informuje o obowiązkach właścicieli drobiu.

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna od 1 stycznia 2017 r. w szpitalu w Raciborzu 2016-12-30, Piątek

Od 1 stycznia 2017 r. nocna i świąteczna opieka zdrowotna będzie świadczona w Szpitalu Rejonowym w Raciborzu przy ul. Gamowskiej. Pomoc udzielana będzie w budynku głównym na I piętrze, gdzie działają poradnie specjalistyczne.

Konsultacje dot. ustalenia trybu udzielania i rozliczania dotacji dla niepublicznych szkół i placówek oświatowych prowadzonych na terenie Powiatu Raciborskiego przez osoby prawne i fizyczne 2016-12-29, Czwartek

Zarząd Powiatu Racibrskiego ogłasza konsultacje projektu uchwały Rady Powiatu Raciborskiego w sprawie ustalenia trybu udzielania i rozliczania dotacji dla niepublicznych szkół i placówek oświatowych prowadzonych na terenie Powiatu Raciborskiego przez osoby prawne i fizyczne oraz trybu i zakresu kontroli prawidłowości ich pobrania i wykorzystania.

Dyżury pracowników Powiatowego Zespołu d/s Orzekania o Niepełnosprawności 2016-12-29, Czwartek

Informujemy osoby niepełnosprawne, że od 1 stycznia 2017 r. dwa razy w miesiącu w Starostwie Powiatowym w Raciborzu w Ośrodku Informacji dla Osób Niepełnosprawnych (pok. nr 9A) dyżurować będą pracownicy Powiatowego Zespołu d/s Orzekania o Niepełnosprawności.

Dzisiaj i jutro (29-30 grudnia 2016 r.) istnieje ryzyko przekroczenia poziomu pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu 2016-12-29, Czwartek

W dniach 29 - 30.12.2016 r. prognozowana jakość powietrza w części środkowej województwa śląskiego (powiaty: bieruńsko-lędziński, pszczyński, gliwicki, mikołowski, raciborski, rybnicki, wodzisławski) ze względu na poziom pyłu zawieszonego w powietrzu będzie zła.

Zakończyła się realizacja projektu FIO Śląskie Lokalnie - inicjatywy w powiecie raciborskim 2016-12-28, Środa

Od czerwca 2014 do listopada 2016 dwie organizacje pozarządowe: Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS z Rybnika oraz Fundusz Lokalny Ramża z Czerwionki-Leszczyn realizowały program grantowy FIO-Śląskie Lokalnie.

Otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego Powiatu Raciborskiego z zakresu promocji i ochrony zdrowia 2016-12-23, Piątek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego Powiatu Raciborskiego z zakresu promocji i ochrony zdrowia.