Powiat

Otwarty konkurs ofert na powierzenie do realizacji zadania publicznego Powiatu Raciborskiego w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie 2020-08-28, Piątek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie do realizacji zadania publicznego Powiatu Raciborskiego z zakresu administracji rządowej realizowanego przez Powiat Raciborski w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Nowy stół operacyjny w raciborskim szpitalu 2020-08-28, Piątek

Nowy stół operacyjny w raciborskim szpitalu

Raciborski szpital wzbogacił się o nowy stół operacyjny. Pozyskane środki na zakup tego nowoczesnego sprzętu są pokłosiem ubiegłorocznej wizyty delegacji Powiatu Raciborskiego w Ministerstwie Sprawiedliwości w Warszawie, kiedy to podpisano umowę na dostawę nowej karetki pogotowia.

Trwają przygotowania do uruchomienia hybrydowej działalności szpitala 2020-08-28, Piątek

Trwają przygotowania do uruchomienia hybrydowej działalności szpitala

Zbliżamy się do końca negocjacji w sprawie finansowania działalności Szpitala Rejonowego im. dr Józefa Rostka w Raciborzu w nowej hybrydowej formie.

6 nowoczesnych autobusów w powiecie 2020-08-27, Czwartek

6 nowoczesnych autobusów w powiecie

Dziś odbyła się prezentacja nowych autobusów. To kolejne 6 z 10 nowoczesnych pojazdów, które będą obsługiwać mieszkańców powiatu.

Przejście z budynku słodowni do budynku browaru na Zamku Piastowskim w Raciborzu 2020-08-27, Czwartek

Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda wraz z Zarządem Powiatu Raciborskiego chce sukcesywnie zwiększać potencjał turystyczny Zamku Piastowskiego w Raciborzu.

Komunikacja gminno-powiatowa PKS przygotowana na rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 2020-08-26, Środa

Powiat w rozmowach ze spółką PKS oraz dyrektorami szkół ponadgimnazjalnych ustalił działania dzięki którym uczniowie będą rozpoczynać zajęcia w dwóch głównych turach tzn. na godz. 8.00 oraz 9.50. Ustalenia te mają na celu dostosowanie powiatowo-gminnego transportu autobusowego bezpiecznego podróżowania aktualnych i przyszłych uczniów szkół dla których organem prowadzącym jest Powiat Raciborski.

Upamiętniono 28. rocznicę pożaru w Kuźni Raciborskiej 2020-08-26, Środa

Upamiętniono 28. rocznicę pożaru w Kuźni Raciborskiej

6 sierpnia 1992 roku w okolicach Kuźni Raciborskiej temperatura powietrza przekraczała 36ºC. O godzinie 13:50 jednocześnie z dwóch wież obserwacyjnych nadeszły do nadleśnictwa Rudy Raciborskie meldunki o płonącym lesie. Jak się później okazało rozpoczął się najbardziej dramatyczny pożar lasu w powojennej historii Polski i jeden z największych pożarów lasu w Europie.

Już są! Pomoce naukowe dla dzieci z pieczy rodzinnej i zastępczej 2020-08-25, Wtorek

Już są! Pomoce naukowe dla dzieci z pieczy rodzinnej i zastępczej

Powiat Raciborski zakupił 154 laptopty z oprogramowaniem, 5 tablic interaktywnych oraz 7 projektorów multimedialnych za kwotę 450 088,98 zł.

Program Rozwoju Odrzańskiej Drogi Wodnej - rozpoczęto konsultacje publiczne 2020-08-21, Piątek

Program Rozwoju Odrzańskiej Drogi Wodnej - rozpoczęto konsultacje publiczne

19 sierpnia br. Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zorganizowało wideokonferencję poświęconą konsultacjom przebiegu polskiego odcinka połączenia Dunaj-Odra-Łaba. W części dotyczącej odcinka śląskiego, przebiegającego od Kędzierzyna-Koźla do Chałupek udział wziął wicestarosta Marek Kurpis.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w powiatowych szkołach 2020-08-21, Piątek

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w powiatowych szkołach

Wczoraj, tj. 20 sierpnia br. w siedzibie tut. Starostwa odbyła się narada z dyrektorami szkół i placówek oświatowych powiatu raciborskiego. W spotkaniu uczestniczył wicestarosta Marek Kurpis oraz pracownicy starostwa z referatu finansowego, zarządzania kryzysowego oraz edukacji.