Powiat

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłosił konkurs na stanowiska 3 dyrektorów 2021-02-16, Wtorek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłosił konkurs na stanowiska 3 dyrektorów

W związku z upływającym terminem powierzenia funkcji dyrektorom : Maciejowi Malinowskiemu, Jackowi Kąskowi oraz Sławomirowi Janowskiemu zachodzi więc konieczność wyłonienia kandydatów i ich powołania na stanowiska dyrektorów ww. zespołów - podkreśla Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda.

Partnerskie rozmowy on-line 2021-02-12, Piątek

Partnerskie rozmowy on-line

WYMIANA INFORMACJI NA TEMAT SYTUACJI EPIDEMICZNEJ, PLANY WSPÓLNYCH DZIAŁAŃ NA 2021 ROK ORAZ WZAJEMNE WSPARCIE I MOBILIZACJA DO ICH REALIZACJI…

Powiatowe technika w rankingu najlepszych szkół w Polsce 2021-01-29, Piątek

Powiatowe technika w rankingu najlepszych szkół w Polsce

Cztery Raciborskie technika, dla których organem prowadzącym jest Powiat raciborski znalazły się na liście 500 najlepszych techników w Polsce.

Powiatowy banknot kolekcjonerski 0 EURO dostępny już wkrótce 2021-01-27, Środa

Powiatowy banknot kolekcjonerski 0 EURO dostępny już wkrótce

Banknot 0 euro z wizerunkiem Zamku Piastowskiego w Raciborzu będzie dostępny w sprzedaży już 30 stycznia. Jest to pamiątkowy banknot, z serii banknotów kolekcjonerskich o nominale 0 Euro, wydany z inicjatywy Starosty Raciborskiego Grzegorza Swobody, który w ten sposób pragnie zachęcić do odwiedzenia grodu raciborskich Piastów oraz Ziemi Raciborskiej jako historycznej stolicy Górnego Śląska.

Powiat Raciborski z bardzo dobrym 4. miejscem w Rankingu Gmin i Powiatów Polskich! 2021-01-25, Poniedziałek

W swojej ponad 20-letniej historii Powiat Raciborski po raz kolejny został poddany ocenie, w której porównano jego działalność, osiągnięcia i wypracowane standardy obsługi z innymi podobnymi jednostkami samorządu terytorialnego w kraju.

Zmiana godzin obsługi prawnej w raciborskim Ośrodku Interwencji Kryzysowej 2021-01-20, Środa

Zmiana godzin obsługi prawnej w raciborskim Ośrodku Interwencji Kryzysowej

Stowarzyszenie PERSONA na rzecz Promocji i Ochrony Zdrowia Psychicznego prowadzące Ośrodek Interwencji Kryzysowej, przy ul. Karola Miarki 7/1 w Raciborzu informuje o zmianie dyżurów prawnika.

Starosta przekazał środki ochrony osobistej dla raciborskiej lecznicy 2021-01-05, Wtorek

Starosta przekazał środki ochrony osobistej dla raciborskiej lecznicy

Dnia 30 grudnia br. Starosta Raciborski przekazał Szpitalowi Rejonowemu im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu 1000 szt. Indywidualnych Zestawów Ochrony Biologicznej (IZOB Tukan 01) o wartości brutto 72 324,00 zł.

Marszałkowska wizyta gospodarcza w powiecie 2020-12-22, Wtorek

Marszałkowska wizyta gospodarcza w powiecie

Nabór kandydatów do Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych 2020-12-18, Piątek

Nabór kandydatów do Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych

Starosta Raciborski informuje o możliwości zgłaszania kandydatur na członka Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych w Raciborzu.

Funkcjonowanie urzędów w okresie świątecznym 2020-12-18, Piątek

Funkcjonowanie urzędów w okresie świątecznym

Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Raciborzu będzie nieczynne 24 grudnia br. Natomiast 31 grudnia br. urząd będzie pracował do godziny 12.00, bez możliwości obsługi klientów zewnętrznych.