Powiat

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Raciborzu poszukuje lekarzy do pracy w składach orzekających o niepełnosprawności 2021-03-31, Środa

Zespół poszukuje lekarzy posiadających prawo wykonywania zawodu na terenie Rzeczypospolitej Polskiej oraz specjalizację co najmniej pierwszego stopnia w dziedzinie okulistyki oraz ortopedii.

Wydłużenie terminu ważności orzeczeń i kart parkingowych 2021-03-31, Środa

Wydłużenie terminu ważności orzeczeń i kart parkingowych

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Raciborzu przypomina, że na mocy przepisów ustawy z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2020 r., poz. 568) wydłużono ważność orzeczeń wydanych na czas określony.

Powiat Raciborski składa wnioski do marszałka i wojewody śląskiego 2021-03-31, Środa

Powiat Raciborski składa wnioski do marszałka i wojewody śląskiego

Staramy się o środki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w ramach programu WID 2021+ obejmującego zadania realizowane na drogach wojewódzkich.

Powiat otrzymał dofinansowanie z Rządowego Fundusz Inwestycji Lokalnych 2021-03-31, Środa

Powiat otrzymał dofinansowanie z Rządowego Fundusz Inwestycji Lokalnych

W ramach dodatkowego naboru wniosków do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych Powiatowi Raciborskiemu przyznano środki na:

Zarząd powołał 3 dyrektorów ponadpodstawowych szkół powiatowych 2021-03-30, Wtorek

Zarząd powołał 3 dyrektorów ponadpodstawowych szkół powiatowych

W dniu dzisiejszym tj. 30 marca odbyło się sto dziewiętnaste posiedzenie Zarządu Powiatu Raciborskiego. Istotnym punktem obrad było przyjęcie uchwał o powierzeniu funkcji dyrektorów 3 ponadpodstawowych szkół powiatowych takich jak:

Projekt, który ma szansę zmienić sytuację osób z niepełnosprawnościami 2021-03-25, Czwartek

Projekt, który ma szansę zmienić sytuację osób z niepełnosprawnościami

Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej informuje o realizacji projektu pn. „Aktywni niepełnosprawni - narzędzia wsparcia samodzielności osób niepełnosprawnych"

Zmiana organizacji ruchu na drodze powiatowej na ul. Dworcowej w Tworkowie 2021-03-24, Środa

Zmiana organizacji ruchu na drodze powiatowej na ul. Dworcowej w Tworkowie

Starostwo Powiatowe w Raciborzu informuje, iż rozpoczyna się przebudowy drogi powiatowej w Tworkowie – ul. Dworcowa od skrzyżowania z ulicą Zamkową do przejazdu kolejowego. Długość odcinka do przebudowy wynosi 1 196 mb.

Zakończono długo wyczekiwaną transgraniczną inwestycję Powiatu 2021-03-23, Wtorek

Zakończono długo wyczekiwaną transgraniczną inwestycję Powiatu

Dziś na zaproszenie Starosty Raciborskiego nasz powiat z wizytą gospodarczą odwiedzili przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego na czele z Wicemarszałkiem Wojciechem Kałużą

Szczepienia mieszkańców Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” 2021-03-19, Piątek

Szczepienia mieszkańców Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień”

Informujemy, że Dom Pomocy Społecznej „Złota Jesień” skutecznie podjął temat szczepień swoich mieszkańców i personelu.

Konsultacje społeczne w sprawie zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w domu dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży 2021-03-17, Środa

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza konsultacje społeczne z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projektu uchwały Rady Powiatu Raciborskiego dotyczącego określenia szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w domu dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży.