Kolejne 20 mln. dla Powiatu Raciborskiego 2022-05-25, Środa

Kolejne 20 mln. dla Powiatu Raciborskiego

W dniu dzisiejszym w siedzibie Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego starosta Grzegorz Swoboda wraz z członkinią zarządu Ewą Lewandowską oraz skarbnikiem powiatu Romanem Nowakiem podpisali nowe umowy na operację scalania gruntów, na łączną kwotę 20 mln.

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2022/2023 2022-05-23, Poniedziałek

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2022/2023

Wzorem lat ubiegłych pracownicy Referatu Edukacji zachęcają do skorzystania z prezentacji dot. wyjaśnienia zasad elektronicznego naboru do szkół ponadpodstawowych.

Uwaga na burze z gradem! Ostrzeżenia IMGW dla powiatu raciborskiego 2022-05-20, Piątek

Uwaga na burze z gradem! Ostrzeżenia IMGW dla powiatu raciborskiego

Na dzisiaj i jutro (20 i 21 maja) Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy, Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie o możliwości wystąpienia burz z gradem w powiecie raciborskim.

Ułatwienia w budowie domów do 70 m kw. 2022-05-20, Piątek

Ułatwienia w budowie domów do 70 m kw.

Od 3 stycznia 2022 r. każdy, kto ma działkę budowlaną, może wybudować na niej ‒ w uproszczonej procedurze ‒ dom do 70 m kw. zabudowy do celów mieszkaniowych lub rekreacyjnych. W tym artykule znajdziesz najważniejsze informacje na temat budowy „domu bez formalności”.

Zostań Żołnierzem - dobrowolna zasadnicza służba wojskowa 2022-05-20, Piątek

Zostań Żołnierzem - dobrowolna zasadnicza służba wojskowa

Wojskowe Centrum Rekrutacji w Rybniku ogłasza naboru ochotników do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej w korpusie szeregowych i do Terytorialnej Służby Wojskowej.

Rozstrzygnięcie XVI Powiatowego Konkursu Matematyczno - Przyrodniczego EKOMAT 2022-05-20, Piątek

Rozstrzygnięcie XVI Powiatowego Konkursu Matematyczno - Przyrodniczego EKOMAT

8.05.2022 r. w Szkole Podstawowej nr 18 w Raciborzu odbyła się już XVI edycja konkursu EKOMAT. Konkurs po raz kolejny objęty był patronatem Starosty Raciborskiego. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań matematycznych, propagowanie treści ekologicznych, zainteresowanie uczniów uzdolnionych matematycznie środowiskiem przyrodniczym miasta Raciborza i okolic.

Uroczyste otwarcie wyremontowanej dostrzegalni pożarowej w Leśnictwie Łącza 2022-05-19, Czwartek

Uroczyste otwarcie wyremontowanej dostrzegalni pożarowej w Leśnictwie Łącza

W niezwykłym miejscu – przy dostrzegalni przeciwpożarowej w Leśnictwie Łącza na terenie Nadleśnictwa Rudziniec, rozpoczęły się oficjalne obchody 30. Rocznicy wielkiego pożaru, który w 1992 r., pochłoną niemal 10 tys. hektarów lasu, a także ludzkie życia.

Ruszył nabór wniosków - 60 tys. zł na restrukturyzację małego gospodarstwa. 2022-05-18, Środa

Ruszył  nabór wniosków - 60 tys. zł na restrukturyzację małego gospodarstwa.

Oddziały regionalne ARiMR rozpoczęły przyjmowanie wniosków o wsparcie na restrukturyzację małych gospodarstw. O uzyskanie 60 tys. zł bezzwrotnej premii finansowanej z budżetu PROW 2014 – 2020 można starać się od 16 maja do 14 lipca 2022 r.

Konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu 2022-05-18, Środa

Konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu przy ul. Królewskiej 19.

Konsultacje społeczne w sprawie nadania statutu Domowi Pomocy Społecznej „Złota Jesień” w Raciborzu 2022-05-13, Piątek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza konsultacje społeczne z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projektu uchwały Rady Powiatu Raciborskiego dotyczącej nadania statutu Domowi Pomocy Społecznej „Złota Jesień” w Raciborzu.