POWIAT RACIBORSKI NA PIERWSZYM MIEJSCU!!! 2022-06-09, Czwartek

POWIAT RACIBORSKI NA PIERWSZYM MIEJSCU!!!

Wczoraj podczas tegorocznego XXVIII Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich w Mikołajkach Starosta Raciborski - Grzegorz Swoboda odebrał nagrodę w kategorii „Powiaty do 120 tys. mieszkańców” POWIAT RACIBORSKI zdobył 1 MIEJSCE, a tym samym honorowy tytuł „DOBRY POLSKI SAMORZĄD 2021”.

Udział Pensjonariuszy Powiatowego DPS-u Złota Jesień w Spartakiadzie! 2022-06-09, Czwartek

Udział Pensjonariuszy Powiatowego DPS-u Złota Jesień w Spartakiadzie!

Mieszkańcy „Złotej Jesieni” wzięli udział w Spartakiadzie organizowanej przez Dom Pomocy Społecznej „Opoka” w Gliwicach. Rozgrywki sportowe wróciły do DPS-ów po kilkuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.

ZSO nr 1 w Marsylii w ramach Erasmus + 2022-06-08, Środa

ZSO nr 1 w Marsylii w ramach Erasmus +

W dniach 23.05 - 27.05.2022 odbyła się ostatnia mobilność Erasmus+ w ramach projektu "Renforcer le bien-être des élèves". Marsylię poprzedzały wizyty w Turcji, Rumuni oraz wizyta naszych partnerów w Polsce. Projekt miał na celu skupienie się na budowaniu i wzmocnieniu dobrostanu uczniów.

Praktyki skąpane w słońcu - czyli „Budowlanka - Gastronomik” na Wyspach Kanaryjskich i Cyprze 2022-06-08, Środa

Tegoroczny maj w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu to nie tylko matury i kwitnące kasztany. Grupa 39 uczniów powiatowego technikum, która odbywała zagraniczne praktyki w 4* hotelu na Teneryfie i w różnych przedsiębiorstwach na Cyprze zdawała egzamin z odpowiedzialności, współpracy i samodzielności.

Uwaga na burze z gradem! Ostrzeżenia IMGW dla powiatu raciborskiego 2022-06-08, Środa

Uwaga na burze z gradem! Ostrzeżenia IMGW dla powiatu raciborskiego

Na jutro i pojutrze (9 i 10 czerwca) Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy, Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie o możliwości wystąpienia burz z gradem w powiecie raciborskim.

Wręczenie nagród laureatom 30. edycji Powiatowego Konkursu „MISTRZ ORTOGRAFII” 2022 2022-06-06, Poniedziałek

Dzisiaj, 6 czerwca w siedzibie Starostwa Powiatowego w Raciborzu wicestarosta Marek Kurpis wręczył nagrody dla laureatów 30. edycji Powiatowego Konkursu „MISTRZ ORTOGRAFII” 2022. Organizatorem Konkursu był Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Raciborzu.

Wybór kandydatów do Rady Nadzorczej PKS sp. z o.o. w Raciborzu 2022-06-06, Poniedziałek

Wybór kandydatów do Rady Nadzorczej PKS sp. z o.o. w Raciborzu

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza nabór kandydatów na kadencję 2022-2025 Rady Nadzorczej Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Raciborzu Sp. z o.o.

Otwarty konkurs ofert na przeprowadzenie w roku 2022 programu korekcyjno - edukacyjnego dla osób stosujących przemoc w rodzinie 2022-05-27, Piątek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie do realizacji zadania publicznego z zakresu administracji rządowej realizowanego przez Powiat Raciborski w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie pn.: „Przeprowadzenie w roku 2022 programu korekcyjno – edukacyjnego dla osób stosujących przemoc w rodzinie.”

25 maja funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej im. nadkom. Józefa Bocheńskiego w Raciborzu obchodzili XXXI rocznicę powstania Straży Granicznej 2022-05-26, Czwartek

Gospodarzem uroczystości był Komendant Śląskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Adam Jopek, który przywitał przybyłych gości.

KORZYSTNE ZMIANY w WYDZIALE KOMUNIKACJI I TRANSPORTU 2022-05-25, Środa

KORZYSTNE ZMIANY w WYDZIALE KOMUNIKACJI I TRANSPORTU

Sukcesywne wprowadzanie praktycznych rozwiązań na rzecz przyjemniejszego, szybszego i bardziej komfortowego korzystania z usług Starostwa Powiatowego w Raciborzu to jeden z naszych priorytetowych celów.