Łowisz? Na targach wędkarstwa w Nędzy kupisz co trzeba 2016-02-12, Piątek

Łowisz? Na targach wędkarstwa w Nędzy kupisz co trzeba

Wędkarze-pasjonaci ze Stowarzyszenia Wędkarstwa Sportowego "Babiczok" z gminy Nędza zapraszają na drugie już targi wędkarstwa. Będzie można przed sezonem zaopatrzyć się w nowy sprzęt, albo kupić czy zamienić używany. Wydarzenie pod patronatem Wójt Gminy Nędza i Starosty Raciborskiego odbędzie się w niedzielę 6 marca.

„Mechanik” współpracuje z Wydziałem Mechanicznym Politechniki Opolskiej 2016-02-10, Środa

„Mechanik” współpracuje z Wydziałem Mechanicznym Politechniki Opolskiej

W poniedziałek 8 lutego br. w Opolu podpisane zostało porozumienie o współpracy między „Mechanikiem” a Wydziałem Mechanicznym Politechniki Opolskiej.

Wicestarosta Marek Kurpis przewodniczącym Zarządu Śląskiego Forum Oświaty Samorządowej 2016-02-10, Środa

W poniedziałek 8 lutego w Katowicach odbyło się Zebranie Ogólne Śląskiego Forum Oświaty Samorządowej w Katowicach. Forum to organizacja szkoleniowo-konsultacyjna działająca pod patronatem Ośrodka Kształcenia Samorządu Terytorialnego im. Waleriana Pańki. Zrzesza 61 samorządów. Na spotkaniu zostały przyjęte sprawozdania merytoryczne i finansowe za rok 2015 oraz odbyły się wybory nowego Zarządu Forum na lata 2016 - 2018.

Bezpieczne FERIE 2016 2016-02-10, Środa

Bezpieczne FERIE 2016

W przyszłym tygodniu w województwie śląskim rozpoczną się ferie zimowe. Podobnie jak w latach poprzednich już rozpoczęły się działania pod wspólną nazwą „Bezpieczne ferie 2016”. Akcja mająca na celu skoordynowanie działań służb, inspekcji, straży województwa oraz samorządów terytorialnych dla zapewnienia bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży.

Darmowe zwiedzanie Zamku Piastowskiego podczas zimowych ferii 2016-02-09, Wtorek

Darmowe zwiedzanie Zamku Piastowskiego podczas zimowych ferii

Kolejny już raz Zamek Piastowski w Raciborzu przygotował dla turystów indywidualnych oraz grup zorganizowanych Dni Otwarte. Przez cały okres zimowych ferii w województwie śląskim, od 15 do 28 lutego, dawną siedzibę Piastów będzie można zwiedzać bezpłatnie i indywidualnie bez Przewodnika. Sprawdź, co ciekawego będzie się działo jeszcze na zamku podczas Dni Otwartych!

Koncert zespołu „60 plus” z okazji Dnia Kobiet w marcu na Zamku Piastowskim 2016-02-09, Wtorek

Koncert zespołu „60 plus” z okazji Dnia Kobiet w marcu na Zamku Piastowskim

W sobotę 5 marca o godz.17.00 w sali konferencyjnej na Zamku Piastowskim w Raciborzu na scenie pojawi się zespół „60 plus” oraz muzycy znani z zespołów Żółto-Czarni, Ryzykanci czy Kleks.

Aktywne ferie w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Raciborzu 2016-02-08, Poniedziałek

Aktywne ferie w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Raciborzu

Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Raciborzu zaprasza wszystkich chętnych do skorzystania z oferty zajęć feryjnych, które odbywać się będą w dniach 15.02-19.02 oraz 22.02-26.02 na terenie placówki. Różnorodne zajęcia ruchowe, gry i zabawy oraz turnieje czekają na dzieci i młodzież szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W wyznaczone dni będzie także można wykonać badanie postawy ciała.

CKZiU Nr 1 trzecią szkołą w Polsce w Turnieju „Złota Kielnia” 2016-02-08, Poniedziałek

CKZiU Nr 1  trzecią szkołą w Polsce w Turnieju „Złota Kielnia”

Radosław Rąpała, Michał Rzytki i Paweł Marek zostali laureatami XLV edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”, który odbył się w dniach 3 – 5 lutego 2016 r. w Poznaniu. Ich sukces, to doskonałe, trzecie miejsce w Polsce dla CKZiU nr 1 w Raciborzu w tym Turnieju.

Walentynkowe inspiracje w CKZiU Nr 1 w Raciborzu 2016-02-08, Poniedziałek

Walentynkowe inspiracje w CKZiU Nr 1 w Raciborzu

W czwartek, 4 lutego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu odbył się szkolny konkurs kulinarny „Walentynkowe Inspiracje”. Wzięło w nim udział 12 zespołów. Każda drużyna miała za zadanie wykonać danie zasadnicze i deser. Potrawy były oceniane przez szefów kuchni raciborskich restauracji.

Koncert walentynkowy w Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu 2016-02-05, Piątek

Koncert walentynkowy w Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu

Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu zaprasza na Koncert Walentynkowy w wykonaniu Zespołu Wokalnego MIRAŻ. W czwartek 11 lutego młodzi wokaliści zaprezentują utwory o miłości w różnych stylach muzycznych. Początek koncertu o godz. 17.30. Wstęp wolny.