Powiat

Wielkanocne stoły - IX Powiatowy Konkurs Potraw Regionalnych 2016-02-29, Poniedziałek

Wielkanocne stoły - IX Powiatowy Konkurs Potraw Regionalnych

W sobotę, 19 marca w Centrum Społeczno-Kulturalnym w Pietrowicach Wielkich odbędzie się IX Powiatowy Konkurs Potraw Regionalnych "Wielkanocne Stoły". Początek konkursu o godz. 13.00.

Zmiany dotyczące fotografii do prawa jazdy 2016-02-25, Czwartek

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 24 lutego 2016 r. w sprawie wydawania dokumentów stwierdzających uprawnienia do kierowania pojazdami (Dz. U. z 2016 r. poz. 231).

Spotkanie dla aktywnych pań na zamku 2016-02-25, Czwartek

W czwartek, 10 marca br. w Zamku Piastowskim w Raciborzu odbędzie się spotkanie kół gospodyń wiejskich i stowarzyszeń kobiet działających w naszym powiecie.

Konkurs na stanowisko dyrektora Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Raciborzu 2016-02-23, Wtorek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Raciborzu przy ul. Klasztornej 9.

Powiatowe Targi Pracy i Edukacji Racibórz 2016 2016-02-23, Wtorek

Powiatowe Targi Pracy i Edukacji Racibórz 2016

W dniach 16-17 marca br. (środa-czwartek) w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Raciborzu (budynek przy ul. Wileńskiej 6) odbędą się Powiatowe Targi Pracy i Edukacji.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - program obchodów na Zamku Piastowskim 2016-02-23, Wtorek

1 Marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych uzyskał w Raciborzu godną oprawę. Wiele inicjatyw spotkało się w jednym miejscu i czasie. Obchody święta objęli patronatem: Prezydent Miasta Racibórz i Starosta Raciborski.

Zamkowy teatr na antenie TVP Katowice 2016-02-22, Poniedziałek

Zamkowy teatr na antenie TVP Katowice

Istnieje od niespełna dwóch lat a już jest znany w całym kraju! O kim mowa? To Teatr Amatorski „Na Zamku”. W niedzielny wieczór 21 lutego 2016 r. w popularnym i lubianym programie telewizyjnym „Aktualności” (wydanie główne) emitowanym na antenie TVP Katowice można było zobaczyć i posłuchać artystów Teatru Amatorskiego „Na Zamku”.

Zakończenie II edycji Rudzkiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Pięcioosobowej 2016-02-16, Wtorek

Zakończenie II edycji Rudzkiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Pięcioosobowej

W czwartek, 11 lutego br. o godz. 17.00 w hali sportowej przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Rudach, odbyła się dziesiąta kolejka, kończąca zmagania w II edycji Rudzkiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Pięcioosobowej pod Patronatem Starosty Raciborskiego. Rozgrywki składały się z dwóch rund, grano systemem „każdy z każdym” (mecz i rewanż).

Historia pewnej miłości - spektakl grupy Irrealis 2016-02-16, Wtorek

Historia pewnej miłości - spektakl grupy Irrealis

W najbliższy piątek 19 lutego odbędzie się premiera spektaklu grupy teatralno-kabaretowej „Irrealis” pt. „Historia pewnej miłości”. Spektakl rozpocznie się o godz. 18.00 w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu przy ul. Stalmacha. Zapraszamy!

Ważne! Od 15 lutego darmowe busy w Nędzy 2016-02-12, Piątek

Ważne! Od 15 lutego darmowe busy w Nędzy

Urząd Gminy Nędza informuje, że z dniem 15 lutego Wojewódzki Zarząd Dróg w Katowicach wprowadza komunikację zastępczą dla mieszkańców miejscowości: Ciechowice, Zawada Książęca i Łęg w związku z przebudową wiaduktu drogowego nad torami w miejscowości Nędza.