Powiat

Ogłoszenie o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej na realizację zadania publicznego w zakresie działalności na rzecz osób niepełnosprawnych 2016-06-28, Wtorek

Zarząd Powiatu Raciborskiego informuje o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej – Towarzystwa Pomocy Dzieciom Upośledzonym w Raciborzu na wsparcie realizacji zadania publicznego pn. „Wakacyjna szansa na sukces” wraz z wnioskiem o przyznanie dotacji ze środków publicznych.

Ogłoszenie o wynikach konsultacji dot. nagrody Mieszko AD 2016-06-28, Wtorek

Ogłoszenie o wynikach przeprowadzonych konsultacji społecznych projektu uchwały Rady Powiatu Raciborskiego w sprawie ustanowienia i przyznawania dorocznej Nagrody Starosty Raciborskiego „Mieszko AD ...” w dziedzinie kultury.

VIII Raciborski Festiwal Średniowieczny już w weekend 2016-06-28, Wtorek

VIII Raciborski Festiwal Średniowieczny już w weekend

Już w sobotę na terenie Arboretum Bramy Morawskiej rozpocznie się kolejny dwudniowy Raciborski Festiwal Średniowieczny (2-3 lipca br.). Będą turnieje walk wojów, średniowieczne zapasy, szkoła walki dla dzieci, turnieje łucznicze oraz koncerty. Nie zabraknie pokazów rzemiosła dawnego i występów kuglarzy. Wydarzenie organizuje Stowarzyszenie Drengów znad Górnej Odry.

Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Raciborzu z nowym dyrektorem 2016-06-27, Poniedziałek

Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Raciborzu z nowym dyrektorem

Dziś 27 czerwca br. Zarząd Powiatu Raciborskiego oficjalnie wręczył powierzenie funkcji dyrektora Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Raciborzu Arturowi Krawcowi (dotychczas p.o. dyrektor). Stanowisko to zostało powierzone na okres od 1 lipca br. do 30 czerwca 2021 roku w wyniku rozstrzygniętego konkursu.

Światowe Dni Młodzieży w Raciborzu – obchody na Zamku Piastowskim połączone z jarmarkiem rękodzieła i żywności ekologicznej 2016-06-27, Poniedziałek

Już za miesiąc w Krakowie odbędą się Światowe Dni Młodzieży, czyli międzynarodowe spotkania młodych całego świata, którzy razem ze swoimi katechetami, duszpasterzami, biskupami i papieżem gromadzą się w jednym miejscu, by wyznać wiarę w Jezusa Chrystusa. Tydzień wcześniej odbędą się tzw. Dni w Diecezjach. Część obchodów będzie się również w Raciborzu, m. in. na Zamku Piastowskim.

Absolutorium dla Zarządu Powiatu Raciborskiego 2016-06-24, Piątek

Rada Powiatu Raciborskiego na wczorajszej sesji przyjęła sprawozdanie z wykonania budżetu za rok 2015 i udzieliła absolutorium zarządowi powiatu.

Konsultacje społeczne dot. statutu szpitala w Raciborzu 2016-06-24, Piątek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza konsultacje społeczne z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projektu uchwały Rady Powiatu Raciborskiego dotyczącej zmiany uchwały w sprawie nadania statutu Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej Szpitalowi Rejonowemu im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu.

Ogłoszenie o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej na realizację zadania publicznego w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu 2016-06-23, Czwartek

Zarząd Powiatu Raciborskiego informuje o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej MKZ Unia Racibórz – na realizację zadania publicznego pt. „Turniej Mini Zapasów, Pokazy Zapaśnicze, Turniej Streetballa dla dzieci, w ramach XXIV Memoriału im. kpt. A. Kaczyny i dh. A. Malinowskiego wraz z wnioskiem o przyznanie dotacji ze środków publicznych.

V Zamkowa Noc z Duchami już w piątek na Zamku Piastowskim 2016-06-21, Wtorek

V Zamkowa Noc z Duchami już w piątek na Zamku Piastowskim

24 czerwca Zamek Piastowski w Raciborzu zaprasza na V Zamkową Noc z Duchami. zapraszamy od godz. 18.00.

Otwarcie kaplicy pw. św. Tomasza Becketa 2016-06-20, Poniedziałek

Otwarcie kaplicy pw. św. Tomasza Becketa

W piątek 17.06.2016 r. na Zamku Piastowskim odbyło się oficjalne otwarcie śląskiej Sainte Chapelle. Mszę św. celebrował ordynariusz opolski ks. bp dr hab. Andrzej Czaja a homilię wygłosił biskup gliwicki, ks. prof. dr hab. Jan Kopiec.