Powiat

„Kraina pomiędzy Łabą i Elsterą” (niem. „Land zwischen Elbe und Elster”) - polsko-niemiecka wystawa na Zamku Piastowskim 2016-11-16, Środa

Zamek Piastowski w Raciborzu zaprasza miłośników sztuki współczesnej i nie tylko do oglądania nowej wystawy.

Gimnazjaliści wybierali przyszłe kierunki kształcenia zawodowego na FESTIWALU PERSPEKTYW 2016-11-15, Wtorek

Dzisiaj ponad 1 200 osób - gimnazjalistów klas II i III oraz ich opiekunów, odwiedziło Arenę RAFAKO w Raciborzu.

Samoobrona Kobiet 2016-11-15, Wtorek

To projekt bezpłatnych szkoleń, które będą się odbywały w 30 polskich miastach. Najlepsi wojskowi instruktorzy będą uczyli i pokazywali Polkom, jak doskonalić umiejętności i techniki samoobrony, po to, aby w razie niespodziewanego ataku czy znalezienia się w sytuacji zagrażającej osobistemu bezpieczeństwu potrafiły sobie z nimi poradzić.

Test syren alarmowych 2016-11-14, Poniedziałek

We wtorek 15 listopada br. w godzinach od 09:00 do 14.00 zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności.

Bezpłatne szkolenia zawodowe w ramach projektu AKTYWNI 30+ 2016-11-14, Poniedziałek

Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu informuje, iż realizuje projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

Szpital podpisał umowę na świadczenie usług z zakresu diagnostyki obrazowej 2016-11-10, Czwartek

Wczoraj, 9 listopada br. Szpital Rejonowy w Raciborzu podpisał umowę z Firmą Tomma Diagnostyka Obrazowa z Niepruszewa na świadczenie usług z zakresu diagnostyki obrazowej na lata 2017-2021. Dziś w starostwie odbyła się konferencja prasowa, podczas której o szczegółach umowy informowali Ryszard Rudnik dyrektor szpitala oraz starosta Ryszard Winiarski.

Już niedługo rusza Festiwal Perspektyw - promocji szkolnictwa zawodowego w powiecie raciborskim 2016-11-09, Środa

Po raz drugi powiat raciborski przy udziale jednostek wspierających zaprasza na Festiwal Perspektyw

16. edycja Koncertu Charytatywnego „Gwiazdka Serc” już wkrótce 2016-11-09, Środa

16. edycja Koncertu Charytatywnego „Gwiazdka Serc” już wkrótce

Zbliża się kolejna edycja Koncertu Charytatywnego „Gwiazdka Serc”

Weź udział w konkursach „Sołtys liderem bezpiecznej pracy w rolnictwie” oraz „Gospodynie wiejskie strażniczkami bezpieczeństwa pracy na wsi” 2016-11-09, Środa

Sołtysi i panie pracujące w gospodarstwach rolnych z terenu gminy Krzyżanowice mogą wziąć udział w konkursach pn. „Sołtys liderem bezpiecznej pracy w rolnictwie” oraz „Gospodynie wiejskie strażniczkami bezpieczeństwa pracy na wsi”.

Zmiany w kursowaniu autobusów Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego - ul. Ocicka 2016-11-07, Poniedziałek

W związku z realizacją kolejnego etapu prac na ul. Ocickiej w Raciborzu i wyłączeniem odcinka ul. Ocickiej od skrzyżowania z drogą krajową nr 45 (ul. Starowiejska) do skrzyżowania z ul. Koszalińską z ruchu kołowego – w miesiącu listopadzie br. ulega zmianie trasa przejazdu autobusów miejskich na liniach L-1, L-3 i L-7.