Ostrzeżenie meteorologiczne - opady marznące 2016-12-07, Środa

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGWPIB Oddział w Krakowie przewiduje wystąpienie w województwie śląskim słabych opadów marznącego deszczu lub mżawki, powodujących gołoledź.

Planowane inwestycje drogowe 2016-12-07, Środa

Dwa projekty zgłoszone przez powiat raciborski do Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019 znalazły się na liście rankingowej opublikowanej przez wojewodę śląskiego.

Nowa lokalizacja i nowe godziny urzędowania Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Rybniku 2016-12-06, Wtorek

Od 2 stycznia 2017 r. Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Rybniku zmienia adres siedziby na ul. Chrobrego 39 (obok budynku Prokuratury).

Zgrana paka spod trzepaka - XVI edycja Gwiazdki Serc 2016-11-24, Czwartek

Zgrana paka spod trzepaka - XVI edycja Gwiazdki Serc

Raciborska Izba Gospodarcza zaprasza na XVI edycję Koncertu Charytatywnego Gwiazdka Serc.

Zgłoś kandydaturę do Nagrody Mieszko AD 2016 2016-11-23, Środa

Zgłoś kandydaturę do Nagrody Mieszko AD 2016

Do 30 listopada br. trwa przyjmowanie kandydatur do Nagrody Starosty Raciborskiego Mieszko AD 2016.

Projekt grantowy Akcja Inkubacja. Spotkanie informacyjne w Starostwie 2016-11-22, Wtorek

W środę, 30 listopada 2016 r., w Starostwie Powiatowym w Raciborzu odbędzie się spotkanie informacyjne nt. naboru pomysłów na innowacje społeczne w ramach projektu grantowego Akcja Inkubacja. Projekt realizuje ECORYS Polska Sp. z o.o. oraz SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny.

VII edycja Dnia Otwartego Notariatu 2016-11-21, Poniedziałek

VII edycja Dnia Otwartego Notariatu

W sobotę 26 listopada 2016 r. notariusze będą dyżurować w wybranych miastach Polski w godzinach 10.00 - 16.00.

Znamy wyniki konkursu „ZAPREZENTUJ SWÓJ BIZNESPLAN” 2016-11-21, Poniedziałek

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości Starosta Raciborski ogłosił konkurs pn. „Zaprezentuj swój biznesplan".

Pracownicy samorządowi szkolili się w zakresie poboru prób popiołu 2016-11-17, Czwartek

16 listopada br. w Starostwie Powiatowym w Raciborzu odbyło się bezpłatne szkolenie specjalistyczne z zakresu metodyki poboru prób popiołu z palenisk domowych

Konkursy wiedzy rolniczej rozstrzygnięte w Krzyżanowicach 2016-11-17, Czwartek

Konkursy wiedzy rolniczej rozstrzygnięte w Krzyżanowicach

Po raz kolejny sołtysi i gospodynie z terenu gminy Krzyżanowice wzięli udział w konkursach pn. „Sołtys liderem bezpiecznej pracy w rolnictwie” oraz „Gospodynie wiejskie strażniczkami bezpieczeństwa pracy na wsi”.