Powiat

V Zamkowy Jarmark kwiatów, żywności ekologicznej i rękodzieła 2017-03-03, Piątek

V Zamkowy Jarmark kwiatów, żywności ekologicznej i rękodzieła

W sobotę, 22 kwietnia zapraszamy na V Zamkowy Jarmark kwiatów, żywności ekologicznej i rękodzieła. - Podobnie jak w zeszłym roku, jarmark łączymy z dobrą zabawą.

Kwalifikacja wojskowa 2017 rozpocznie się w poniedziałek 2017-03-02, Czwartek

Kwalifikacja wojskowa 2017 rozpocznie się w poniedziałek

W dniach 6 - 31 marca 2017 r. w powiecie raciborskim odbywać się będzie kwalifikacja wojskowa. Kwalifikacja obejmuje obszar miasta: Racibórz; miasta i gminy Krzanowice i Kuźnia Raciborska; gmin: Kornowac, Krzyżanowice, Nędza, Pietrowice Wielkie i Rudnik.

Wycinka drzew przy zabytku wymaga pozwolenia 2017-03-01, Środa

Wycinka drzew przy zabytku wymaga pozwolenia

Usuwanie drzew lub krzewów z nieruchomości wpisanych do rejestru zabytków będących: parkami, ogrodami, cmentarzami i innymi formami zaprojektowanej zieleni wymaga pozwolenia Wojewódzkiego Konserwatoro Zabytków.

III edycja Targów Wędkarskich w Nędzy 2017-02-28, Wtorek

III edycja Targów Wędkarskich w Nędzy

Stowarzyszenie Wędkarstwa Sportowego "BABICZOK" zapraszama wszystkich pasjonatów wędkarstwa na III edycję Targów Wędkarskich w Nędzy.

Racibórz na trasie Erasmus+ Busa 2017-02-27, Poniedziałek

Racibórz na trasie Erasmus+ Busa

Liczne wykłady prowadzone przez ekspertów, ponad 20 miejscowości, tysiące przejechanych kilometrów. Wraz z początkiem 2017 roku ruszył projekt „Erasmus+ Bus”, którego celem jest promowanie we wszystkich regionach Polski największego unijnego programu edukacyjnego, jakim jest Erasmus+. Już 10 marca Erasmus+ Bus odwiedzi Racibórz. Będzie to już szósta miejscowość na jego trasie.

Powiatowe Targi Pracy na Zamku w Raciborzu 2017-02-24, Piątek

Powiatowe Targi Pracy na Zamku w Raciborzu

Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu wspólnie z Agencją Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości zapraszają Państwa do udziału w Powiatowych Targach Pracy.

„GRY I ZABAWY Z PIŁKĄ RĘCZNĄ” - warsztaty w Miedzyszkolnym Ośrodku Sportowum w Raciborzu 2017-02-24, Piątek

Dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Raciborzu zaprasza uczennice klas 4 - 6 szkół podstawowych wraz z nauczycielem wychowania fizycznego na warsztaty „GRY I ZABAWY Z PIŁKĄ RĘCZNĄ”.

Rezi robi dym! Popularny youtuber bohaterem drugiego spotu promującego akcję „Nie truj sąsiada!” 2017-02-23, Czwartek

Drugi spot promujący akcję zainicjowaną w ramach międzygminnego projektu „Gmina z (dobrą) energią!”.

XI Karnawałowa Rewia Tańca 2017-02-22, Środa

XI Karnawałowa Rewia Tańca

Już w najbliższy weekend Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu zaprasza na Młodzieżową i Dziecięcą Karnawałową Rewię Tańca.

Trwa nabór wniosków o udzielenie dotacji na prace przy obiektach zabytkowych w powiecie raciborskim 2017-02-21, Wtorek

Do 29 lutego br. trwa nabór wniosków o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowalne przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków.