Powiat

Nabór na stanowisko Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego nadal trwa 2018-02-27, Wtorek

Nabór na stanowisko Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego nadal trwa

Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego poszukuje kandydata na stanowisko Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Raciborzu, dokumenty można składać do 02 marca 2018 roku.

Wicestarosta ponownie na czele Zarządu Śląskiego Forum Oświaty Samorządowej 2018-02-27, Wtorek

Wicestarosta ponownie na czele Zarządu Śląskiego Forum Oświaty Samorządowej

21 lutego br. w Katowicach odbyło się Zebranie Ogólne Śląskiego Forum Oświaty Samorządowej w Katowicach. Forum to organizacja szkoleniowo-konsultacyjna działająca pod patronatem Ośrodka Kształcenia Samorządu Terytorialnego im. Waleriana Pańki. Zrzesza 79 samorządów.

Powiat wygrał w pierwszej instancji sprawę dot. zwrotu ponad miliona złotych 2018-02-23, Piątek

Powiat wygrał w pierwszej instancji sprawę dot. zwrotu ponad miliona złotych

7 lutego 2018 r. na rozprawie w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Warszawie zapadł wyrok uchylający decyzję Ministra Finansów na mocy której powiat raciborski zobowiązany był do zwrócenia Skarbowi Państwa kwoty 1 067 291 zł z tytułu nienależnie uzyskanej części oświatowej subwencji ogólnej za rok 2012.

Multimedialne muzeum historii średniowiecza na Zamku musi poczekać 2018-02-20, Wtorek

Multimedialne muzeum historii średniowiecza na Zamku musi poczekać

Projekt Instytutu Dziedzictwa Narodowego Czech – Biuro Regionalne w Ostrawie (partner wiodący), Uniwersytetu Śląskiego w Opawie oraz powiatu raciborskiego (partnerzy projektu) pn.”Dziedzictwo Przemyślidów i Piastów – wspólna historia” złożony w naborze w ramach programu Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska (edycja IX 2017), pomimo odwołania, nie zakwalifikował się do oceny merytorycznej.

XI Gala Sportu w Raciborzu 2018-02-16, Piątek

XI Gala Sportu w Raciborzu

Dziś w raciborskiej "Strzesze" odbyła się XI Gala Raciborskiego Sportu. Podczas uroczystości wicestarosta Marek Kurpis i prezydent Raciborza Mirosław Lenk nagrodzili wyróżniających się w ubiegłym roku sportowców, trenerów i osoby działające na rzecz sportu.

Zakończono prace w kilku pracowniach do praktycznej nauki zawodów 2018-02-09, Piątek

Zakończono prace w kilku pracowniach do praktycznej nauki zawodów

W pomieszczeniach Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 "Mechanik" zakończono kompleksowe remonty w pracowni mechatronicznej, pracowni odnawialnych źródeł energii oraz 8 kompletów termomodernizowanych świetlików dachowych. W pomieszczeniach Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 odebrano pracownię murarsko-tynkarską z zapleczem magazynowym i szatniowym.

Marcin Nowak z CKZiU nr 1 w Raciborzu drugi w Polsce 2018-02-06, Wtorek

Marcin Nowak z CKZiU nr 1 w Raciborzu drugi w Polsce

W dniach 31.01. – 02.02. br., podczas Międzynarodowych Targów Budowlanych „BUDMA” w Poznaniu, odbył się Finał Centralny LXVII edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”.

Przebudowa drogi powiatowej na odcinku ulicy Łąkowej i Tadeusza Kościuszki w Raciborzu 2018-02-06, Wtorek

tarostwo Powiatowe w Raciborzu informuje, iż w dniu 14.02.2018 r. o godz. 14.00 w sali narad (budynku A) Starostwa Powiatowego w Raciborzu przy Placu Stefana Okrzei 4 zostanie przedstawiona dokumentacja projektowa organizacji ruchu na czas prowadzenia robót oraz projekt docelowej zmiany organizacji ruchu

Wolne stanowisko Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego 2018-01-31, Środa

Wolne stanowisko Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego

Po dowołaniu Pana Gabriela Kuczery ze stanowiska Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego dla Powiatu Raciborskiego, Inspektorat Wojewódzki ogłosił nabór na wolne stanowisko Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Pomoc w wypełnianiu formularza PIT dla darczyńców Fundacji na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu 2018-01-30, Wtorek

Zarząd Fundacji na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu informuje, iż wzorem lat ubiegłych, w okresie od 15.02.2018 r. do 26.04.2018 r. umożliwia swoim darczyńcom, będącym osobami fizycznymi, skorzystanie z bezpłatnej pomocy w wypełnianiu formularza PIT za 2017 rok.