Powiat

Powiat wygrał w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Warszawie sprawę dot. zwrotu prawie pół miliona złotych 2018-07-11, Środa

W dniu 10 lipca 2018 r. starosta raciborski Ryszard Winiarski wraz z panią mecenas Lidią Chrzan uczestniczyli w rozprawie w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Warszawie, na której zapadł wyrok uchylający decyzję Ministra Rozwoju i Finansów na mocy której powiat raciborski zobowiązany był do zwrócenia Skarbowi Państwa kwoty 494.841,00 zł z tytułu nienależnie uzyskanej części oświatowej subwencji ogólnej za rok 2013.

Mieszkańcy partnerskiego miasta Rendsburg w Niemczech odwiedzają ziemię raciborską 2018-07-11, Środa

Już po raz kolejny powiat gości w Raciborzu mieszkańców miasta Rendsburg (Niemcy), który jest miastem partnerskim dla Powiatu Raciborskiego.

Nabór do szkół ponadgimnazjalnych dla których organem jest powiat raciborski na rok szkolny 2018/2019 2018-07-06, Piątek

Do szkół ponadgimnazjalnych podległych powiatowi raciborskiemu przydzielono 921 uczniów (Liceum Plastyczne nie brało udziału w elektronicznym naborze). W systemie nieprzydzielonio 24 uczniów.

Przy książęcym stole - wystawa w ramach polsko-czeskiego mikroprojektu 2018-07-04, Środa

Przy książęcym stole - wystawa w ramach polsko-czeskiego mikroprojektu

Powiat raciborski w partnerstwie z Instytutem Dziedzictwa Narodowego – Oddział w Ostrawie (Národní památkový ústav v Ostravě) i Uniwersytetem Śląskim w Opawie (Slezská univerzita v Opavě) realizuje mikroprojekt pn.: "Kuchnia i kultura kulinarna na książęcych dworach średniowiecznych w Opawie i Raciborzu".

Matura w liceach i technikach prowadzonych przez powiat raciborski 2018-07-03, Wtorek

Matura w liceach i technikach prowadzonych przez powiat raciborski

Dzisiaj tegoroczni maturzyści poznali wyniki egzaminu maturalnego, który trwał od 4 do 25 maja. W szkołach prowadzonych przez powiat raciborski do egzaminu maturalnego przystąpiło 618 uczniów. Centralna Komisja Egzaminacyjna podała, że maturę w kraju zdało 79,7 % uczniów liceów i techników. W szkołach prowadzonych przez powiat raciborski zdawalność wyniosła 82,36%.

Posiedzenie konwentu starostów województwa śląskiego w Raciborzu 2018-06-28, Czwartek

Posiedzenie konwentu starostów województwa śląskiego w Raciborzu

27 czerwca w Raciborzu odbyło cykliczne posiedzenie konwentu starostów województwa śląskiego, którego gospodarzem tym razem był starosta raciborski Ryszard Winiarski.

Ogłoszenie o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej na realizację zadania publicznego pn. „Dom i tradycje”. 2018-06-20, Środa

Zarząd Powiatu Raciborskiego informuje o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej – Stowarzyszenia Rodzin Zastępczych „Przyjazny Dom” z Krzyżanowic na wsparcie realizacji zadania publicznego pn. „Dom i tradycje” wraz z wnioskiem o przyznanie dotacji ze środków publicznych.

Rodzicu, zarejestruj swoje dziecko online! 2018-06-20, Środa

Rodzicu, zarejestruj swoje dziecko online!

Profil zaufany i kilka minut - to wszystko czego potrzeba, by zarejestrować narodziny dziecka online. Nowa usługa ruszyła 1 czerwca 2018 r. Rodzicu, już nie musisz spieszyć się do urzędu. Wszystko czego potrzebujesz to Profil Zaufany i kilka minut.

Zarząd powierzył funkcje nowym dyrektorom 2018-06-19, Wtorek

Zarząd powierzył funkcje nowym dyrektorom

Dziś 19 czerwca Zarząd Powiatu Raciborskiego oficjalnie wręczył powierzenie funkcji dyrektorom.

Jubileuszowa XX wymiana polsko-niemiecka 2018-06-13, Środa

Jubileuszowa XX wymiana polsko-niemiecka

Dzisiaj przed południem starosta raciborski Ryszard Winiarski oraz członek zarządu Andrzej Chroboczek gościli w siedzibie urzędu uczniów XX jubileuszowej wymiany młodzieży polsko-niemieckiej.