Powiat

Protest nauczycieli - urzędnicy starostwa mogą zabrać dzieci do pracy 2019-04-08, Poniedziałek

Protest nauczycieli - urzędnicy starostwa mogą zabrać dzieci do pracy

W przypadku strajku urzędnicy starostwa w Raciborzu mogą przyjść do pracy z dziećmi.

Wielkanocne stoły - smacznie i kolorowo 2019-04-08, Poniedziałek

Wielkanocne stoły - smacznie i kolorowo

Wielbiciele dobrego jedzenia mieli okazję zasmakować w pysznych potrawach wielkanocnych na XII Powiatowym Konkursie Potraw Regionalnych, który odbył się w sobotę 6 kwietnia br. w centrum społeczno – kulturalnym w Pietrowicach Wielkich.

O inicjatywie sołeckiej 2019 w Raciborzu 2019-04-02, Wtorek

O inicjatywie sołeckiej 2019 w Raciborzu

Do 10 kwietnia sołectwa za pośrednictwem samorządów gminnych mogą składać wnioski w Marszałkowskim Konkursie „Inicjatywa Sołecka” w roku 2019.

Ekrany akustyczne na DK45 w Raciborzu 2019-03-26, Wtorek

Ekrany akustyczne na DK45 w Raciborzu

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Oddział w Katowicach zleciła do realizacji budowę zabezpieczeń przeciwhałasowych wzdłuż DK45 (ul. Starowiejska) na odcinku od skrzyżowania z ul. Ocicką do skrzyżowania z ul. Czarnieckiego w Raciborzu.

Dni otwarte szkół 2019-03-26, Wtorek

Dni otwarte szkół

Przez najbliższe dni do czwartku (28 marca) szkoły powiatu aciborskiego zapraszają młodzież do wzięcia udziału w dniach otwartych.

XI edycja konkursu "Polska wieś - dziedzictwo i przyszłość" 2019-03-22, Piątek

XI edycja konkursu "Polska wieś - dziedzictwo i przyszłość"

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar ogłosiła XI edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”.

Laboratorium reklamy w Ekonomiku 2019-03-22, Piątek

Laboratorium reklamy w Ekonomiku

Dziś w Zespole Szkół Ekonomicznym w Raciborzu została zaprezentowana ostania z nowo wyremontowanych pracowni do praktycznej nauki zawodu – to laboratorium reklamy wizualnej. W szkołach podległych powiatowi właśnie oddano do użytku aż 20 specjalistycznych sal.

Siedem kolejnych pracowni do nauki zawodu 2019-03-21, Czwartek

Siedem kolejnych pracowni do nauki zawodu

Po otwarciu nowoczesnych pracowni w „Kasprowiczu” i „Mechaniku” dziś przyszła kolej na 7 pracowni w CKZiU nr 1 w Raciborzu przy ul. Wileńskiej.

Nowoczesne pracownie w "Mechaniku" oddane do użytku 2019-03-19, Wtorek

Nowoczesne pracownie w "Mechaniku" oddane do użytku

Dziesięć pracowni szkolnych, w pełni odremontowanych i wyposażonych w najnowocześniejsze wyposażenie oraz pomoce dydaktyczne, zostało wczoraj oddanych do użytku. Prace remontowe oraz doposażenie w specjalistyczny sprzęt trwały od 2017 r.

Międzynarodowe sukcesy raciborskich sportowców 2019-03-15, Piątek

Międzynarodowe sukcesy raciborskich sportowców

Wyjątkowo udany początek marca dla sportowców z powiatu raciborskiego. Najpierw złoto Justyny Święty-Ersetic w Halowych Mistrzostwach Europy w Lekkoatletyce w Glasgow w sztafecie 4x400m, a następnie srebro Patryka Ołenczyna w Mistrzostwach Europy U-23 w Nowym Sadzie w zapasach w stylu wolnym.