III Spartakiada Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej w Raciborzu...

2005-06-08, Środa

III Spartakiada Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej odbędzie się 15 czerwca br. w Raciborzu. Organizatorem imprezy, którą honorowym patronatem objął Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek, jest Dom Pomocy Społecznej "Złota Jesień" w Raciborzu.

Spartakiada Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej to cykliczna impreza o zasięgu regionalnym. W tegorocznej edycji spartakiady udział wezmą drużyny z 10 zaproszonych domów pomocy społecznej z całego Śląska, wśród nich także reprezentacja z Czech. Ekipy zmagać się będą o nagrodę główną - puchar przechodni, z przywilejem organizacji kolejnej
IV Spartakiady w roku przyszłym.

Oprócz organizatorów, w realizacji tego przedsięwzięcia mają także swój udział lekarze, którzy poprzez codzienne, bezpośrednie i zawodowe kontakty z mieszkańcami, szerząc profilaktykę zdrowotną, podkreślają szczególne znaczenie ruchu w utrzymaniu sprawności fizycznej oraz wolontariusze - słuchacze Studium Terapii Zajęciowej, którzy pełnić będą opiekę nad uczestnikami podczas imprezy.

Celem spartakiady jest integracja mieszkańców domów pomocy społecznej oraz upowszechnianie rekreacji i aktywnego wypoczynku w tym środowisku, zgodnie z hasłem przewodnim tej imprezy: "Aktywnie, znaczy zdrowo".

Poprzez tego typu inicjatywy, DPS "Złota Jesień" w Raciborzu realizuje swój program zapobiegania marginalizacji osób niepełnosprawnych i w wieku podeszłym oraz kształtowania pozytywnego postrzegania starości i niepełnosprawności wśród całego społeczeństwa.

Uroczystość odbędzie się z udziałem władz powiatu, miasta Raciborza oraz sponsorów i z pewnością przyczyni się do promowania Ziemi Raciborskiej w całym regionie.