II sesja Rady Powiatu Raciborskiego

2014-12-15, Poniedziałek

Na drugiej w tej kadencji sesji Rady Powiatu Raciborskiego zapadły decyzje związane z wyborem wiceprzewodniczących rady, starosty, wicestarosty i członków zarządu powiatu, a także przewodniczących i członków komisji stałych rady. Nowym starostą raciborskim został Ryszard Winiarski, a wicestarostą Marek Kurpis.

W pierwszej kolejności radni wybrali wiceprzewodniczących rady. Zostali nimi Józef Stukator i Władysław Gumieniak. Następnie przystąpiono do wyboru starosty raciborskiego. Na stanowisko zgłoszono dwóch kandydatów – Ryszarda Winiarskiego oraz Łukasza Winiarskiego.Funkcję starosty radni powierzyli Ryszardowi Winiarskiemu, który w głosowaniu tajnym uzyskał 14 głosów poparcia.

Na stanowisko wicestarosty nowy starosta zaproponował Marka Kurpisa – w poprzedniej kadencji radnego i przewodniczącego Komisji Budżetu i Finansów. W głosowaniu tajnym uzyskał on poparcie 23 radnych. Ponadto w skład zarządu powiatu weszli: Brygida Abrahamczyk, Andrzej Chroboczek i Piotr Olender.

Radni wybrali również przewodniczących stałych komisji Rady Powiatu Raciborskiego. Tak jak w minionej kadencji, przy radzie powiatu działać będzie 6 komisji stałych:
- Komisja Budżetu i Finansów – przew. Artur Wierzbicki
- Komisja Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji – przew. Adrian Plura
- Komisja Rozwoju Gospodarczego, Promocji i Współpracy z Zagranicą – przew. Łukasz Kocur
- Komisja Zdrowia, Opieki Społecznej, Polityki Prorodzinnej, Wspierania Osób Niepełnosprawnych oraz Bezpieczeństwa – przew. Marceli Klimanek
- Komisja Rolnictwa i i Ochrony Środowiska – przew. Władysław Gumieniak
- Komisja Rewizyjna – przew. Ewa Widera