II Mistrzostwa Powiatu w brydżu sportowym

2010-12-03, Piątek

Zakończyły się II Mistrzostwa Powiatu Raciborskiego w brydżu sportowym pod patronatem Starosty Raciborskiego. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 1 grudnia w restauracji Kameralna w Raciborzu. Najlepszych brydżystów uhonorował Starosta Adam Hajduk wręczając puchary dyplomy i nagrody rzeczowe.

W tegorocznej edycji mistrzostw, zorganizowanej przez Piotra Klichtę kierownika sekcji brydża sportowego raciborskiego OSiR-u zagrało 39 brydżystów. Do rozegrania były cztery turnieje, a losy tytułu Mistrza Powiatu Raciborskiego ważyły się do ostatnich rozdań. Ostatecznie Mistrzem Powiatu Raciborskiego w 2010 roku został Marek Kawałko z Kuźni Raciborskiej, tytuły wicemistrzów przypadły w udziale Radosławowi Sawickiemu i Michałowi Bąkowi (obaj Racibórz). Czwarte miejsce zdobył Jan Glenz przegrywając miejsce na podium zaledwie o 1 pdf. Starosta uhonorował również najstarszego uczestnika mistrzostw - ubiegłorocznego zwycięzcę Zdzisława Szykszniana, a także najlepszego niezrzeszonego amatora Andrzeja Cięciałe.