I etap konkursu Powiatowy Mistrz Wiedzy Rolniczej - 2010 rozstrzygnięty

2010-03-10, Środa

W dniu dzisiejszym w siedzibie Starostwa Powiatowego odbył się I etap konkursu ,,Powiatowy Mistrz Wiedzy Rolniczej 2010". W kategorii indywidualnej wzięło udział 20 uczestników, natomiast w kategorii drużynowej wystąpiło 7 zespołów. Poziom konkursu był bardzo wysoki, a wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się bardzo dużą wiedzą. Finał konkursu odbędzie się 20 marca w Pietrowicach Wielkich.

Do kategorii indywidualnej zakwalifikowały się nw. osoby:

- Eugeniusz Bedryj – Racibórz;
- Alfred Brzoska – Turze;
- Wojciech Krasek – Pogrzebie;
- Bernard Polak – Borucin;
- Bernard Cycoń - Zawada Książęca;
- Zygmunt Wallach – Bieńkowice;
- Henryk Knop – Racibórz;
- Kinga Płaczek – Racibórz;
- Mirosław Jambor – Bieńkowice;
- Roman Herber – Bieńkowice;
- Michał Stroka – Racibórz.

Do kategorii drużynowej zakwalifikowały się nw. zespoły:

- drużyna w składzie: Roman Herber, Zygmunt Wallach, Mirosław Jambor (Bieńkowice)
- drużyna w składzie: Bernard Polak, Alfred Brzoska (Borucin – Turze)
- drużyna w składzie: Katarzyna Komor, Wojciech Krasek, Eugeniusz Bedryj (Racibórz - Pogrzebień - Racibórz)
- drużyna w składzie: Gerard Brzóska, Bernard Cycoń, Michał Stroka (Ciechowice – Zawada Książęca - Racibórz)
- drużyna w składzie: Henryk Jeremiasz, Kinga Płaczek (Samborowice, Racibórz)

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w I etapie konkursu, a zakwalifikowanym do II etapu serdecznie gratulujemy !!!

Finał konkursu odbędzie się 20 marca o godz. 9.00 w Zespole Szkół przy ul. Marii Konopnickiej 28 w Pietrowicach Wielkich. Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody w postaci nawozów oraz środków ochrony roślin o łącznej wartości 7 tys. zł.