I Targi Pracy dla Nauczycieli w Raciborzu...

2005-05-11, Środa

I Targi Pracy dla Nauczycieli odbędą się 16 czerwca br. w Raciborzu. Ich miejscem będzie Międzyszkolny Ośrodek Sportu przy ul. Klasztornej 9. Początek o godz. 9.00.

Targi adresowane są do absolwentów wyższych uczelni (bądź też studentów ostatniego roku), jak również do nauczycieli bezrobotnych lub takich, którzy stracą pracę. Oferty zatrudnienia zaprezentują szkoły ponadgimnazjalne, dla których organem prowadzącym jest Powiat Raciborski. Będzie to okazja do spotkania się z dyrektorami szkół, uzyskania informacji o wolnych miejscach pracy w szkołach, a także do poznania możliwości i warunków zatrudnienia w szkołach ponadgimnazjalnych.

Obecnie w szkołach i placówkach oświatowych podległych Powiatowi Raciborskiemu w pełnym wymiarze czasu pracy zatrudnionych jest 621 nauczycieli (w tym 227 w niepełnym wymiarze czasu pracy). W 2006 roku nauczyciele posiadający 30-letni staż pracy będą mogli skorzystać z przejścia na wcześniejszą emeryturę. Szacunkowo będzie to 68 nauczycieli, co stanowi 17,25% nauczycieli pełnozatrudnionych. Wynikają z tego pewne zagrożenia, a jednym z nich jest możliwość braku kadry pedagogicznej w szkołach i placówkach w wybranych specjalnościach.

I Targi Pracy dla Nauczycieli organizują wspólnie Starostwo Powiatowe w Raciborzu i Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu.