Hiszpanie i Niemcy w ZSO Nr 1 w Raciborzu...

2005-04-14, Czwartek

Grupa uczniów i nauczycieli z Hiszpanii i Niemiec gości w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Raciborzu. Ich wizyta to efekt trwającej od 3 lat współpracy pomiędzy szkołami, w ramach programu "Sokrates - Comenius". 14 kwietnia br. młodzież hiszpańska i niemiecka gościła u Starosty Raciborskiego Henryka Siedlaczka.

Uczniowie z Albert Schweitzer Schule w Offenbach (Niemcy) oraz Instituto de Ensenanza Secundaria Pedro Antonio de Alarcon w Guadix (Hiszpania) goszczą w ZSO Nr 1 w Raciborzu od 12 do 17 kwietnia br. Młodzież pracuje nad produktem programu "Sokrates - Comenius", jakim jest słownik angielsko-hiszpańsko-niemiecko-polski związany tematycznie z projektem "Nasze wspólne dziedzictwo kulturowe". Uczestniczą także w lekcjach. Młodzież mieszka w domach uczniów ZSO Nr 1 w Raciborzu, którzy przygotowali gościom dodatkowe atrakcje np. tradycyjne śląskie świniobicie. Językiem komunikacji jest angielski, ale oczywiście znajomość hiszpańskiego i niemieckiego ułatwia porozumiewanie się.

Podczas pobytu goście z Niemiec i Hiszpanii zwiedzają powiat raciborski i nie tylko. Gościli m.in. w Raciborskiej Spółdzielni Mleczarskiej, zwiedzili już Wieliczkę i Kraków, a przed nimi jeszcze wizyta w Rudach. 14 kwietnia br. spotkali się ze Starostą Raciborskim Henrykiem Siedlaczkiem i Etatowym Członkiem Zarządu Powiatu Raciborskiego Jerzym Wziontkiem.
Po południu spotkają się jeszcze z Zastępcą Konsula Generalnego RFN Horstem Siffrinem.