Historia lokalna na przykładzie wybranych powiatów miast i gmin

2013-09-03, Wtorek

Powiat Raciborski serdecznie zaprasza w najbliższy czwartek, 05.09.2013 r., do Centrum Kultury w Tworkowie na pierwsze powakacyjne spotkanie organizowane w ramach projektu "Historia lokalna na przykładzie wybranych powiatów miast i gmin". Początek o godz. 18.00.

Jesienny cykl spotkań otworzy Leonard Fulneczek wykładem pt. "Od Wrocławia i Ołomuńca do Opola - 101 lat dekanatu tworkowskiego". Wstęp wolny.

Głównymi celami projektu jest przełamywanie meandrów historii dawnych niemieckich, a dziś polskich ziem, wzmocnienie i aktywne kształtowanie tożsamości regionalnej, wspieranie pozytywnych stosunków i dialogu pomiędzy większością polską i mniejszością niemiecką, zapoznanie szerokiego kręgu lokalnej społeczności z przeszłością ich najbliższego otoczenia oraz ukazanie wzajemnego przenikania się wielu kultur w życiu danej miejscowości.

ZAPRASZAMY!