Historia lokalna na Zamku Piastowskim

2013-11-04, Poniedziałek

Starostwo Powiatowe w Raciborzu wspólnie z Domem Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców, pasjonatów historii i miłośników tradycji ziemi raciborskiej na ostatni już w tym roku wykład zorganizowany w ramach projektu “Historia lokalna na przykładzie wybranych powiatów, miast i gmin".

Wykład pt. "Dialekt laski na ziemi raciborskiej" wygłosi pani Marcela Szymańska w dniu 5 listopad br. o godz. 17:00 w sali konferencyjnej na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Wstęp wolny.

Projekt finansowany jest ze środków zwrotnych Fundacji Rozwoju Śląska oraz Wspierania Inicjatyw Lokalnych, pochodzących z wcześniejszych dotacji Rządu Republiki Federalnej Niemiec. Celem projektu jest aktywne kształtowanie tożsamości regionalnej.

ZAPRASZAMY!