Gmina Pietrowice Wielkie zyskała własność terenu pod budynkiem OSP i świetlicą w Kornicach

2020-09-11, Piątek

Wczoraj, 10 września 2020 r. starosta raciborski Grzegorz Swoboda, przekazał na rzecz Gminy Pietrowice Wielkie prawo własności nieruchomości położonej w Kornicach, na której znajduje się siedziba Ochotniczej Straży Pożarnej w Kornicach, a także świetlica wiejska.

Podpisanie umowy darowizny było możliwe dzięki długoletnim staraniom wójta Gminy Pietrowice Wielkie Andrzeja Wawrzynka oraz zaangażowaniu Starosty Raciborskiego.

Udało się sfinalizować długo wyczekiwane pozyskanie terenu na rzecz Gminy Pietrowice Wielkie. Dziękuję wójtowi Andrzejowi Wawrzynkowi za dobrą współpracę pomiędzy samorządem gminnym i powiatowym – mówił starosta Grzegorz Swoboda.

Tym samym społeczność Kornic uzyskała z jednej strony bazę materialną (siedzibę) niezbędną dla potrzeb lokalnej ochrony przeciwpożarowej, a z drugiej miejsce przeznaczone do spotkań mieszkańców, rekreacji i realizacji imprez kulturalnych.

Foto: Podpisanie umowy darowizny nieruchomości w Kornicach na rzecz Gminy Pietrowice Wielkie. autor: Starostwo Powiatowe w Raciborzu.