Powiat

Nadzwyczajna pomoc dostosowawcza dla producentów jabłek. Sprawdź, gdzie będzie można dostarczyć owoce. 2022-05-12, Czwartek

Zgodnie z zapowiedzią Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa opublikowała listę zakładów przetwórczych, które wezmą w programie wsparcia dla producentów jabłek. Owoce będą skupowane do 30 czerwca 20221 r., a pomoc może objąć nawet 200 tys. Ton.

Do 100 tys. euro rocznie na tworzenie grup i organizacji producentów - nabór wystartował. 2022-05-12, Czwartek

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa po raz jedenasty uruchomiła nabór wnioski o dofinasowanie na tworzenia grup producentów i organizacji producentów. O tę formę wsparcia, pochodzącą z budżetu PROW 2014-2020, można ubiegać się od 4 maja do 17 czerwca 2022 r.

Uczniowie CKZiU nr 1 w Raciborzu praktykują na Cyprze i Teneryfie 2022-05-11, Środa

Uczniowie CKZiU nr 1 w Raciborzu praktykują na Cyprze i Teneryfie

Dwie grupy uczniów klas trzecich Technikum nr 2, którzy pomyślnie przeszli proces rekrutacyjny i zostali zakwalifikowani do udziału w projekcie, wyjechały pod koniec kwietnia na miesięczne staże zagraniczne.

Znaczenie waluty euro w turystyce czyli uczniowie ZSO nr 1 na wyspie Lipari 2022-05-11, Środa

Znaczenie waluty euro w turystyce czyli uczniowie ZSO nr 1 na wyspie Lipari

Wiosnę w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu rozpoczął cykl mobilności w ramach projektów Erasmus+.

Starostwo Powiatowe w Raciborzu ogłasza zapytanie ofertowe z zakresu sprawowania kontroli w pieczy zastępczej 2022-05-10, Wtorek

Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na współudziale w sprawowaniu kontroli nad rodzinami zastępczymi, prowadzącymi rodzinne domy dziecka oraz placówkami opiekuńczo - wychowawczymi objętymi nadzorem przez Powiat Raciborski.

Ruszyła XXI edycja Programu Stypendiów Pomostowych w roku akademickim 2022/2023 2022-05-04, Środa

Ruszyła XXI edycja Programu Stypendiów Pomostowych w roku akademickim 2022/2023

Zostało podpisane Porozumienie o współpracy pomiędzy Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa, a Fundacją Przedsiębiorczości, dotyczące realizacji XXI edycji Programu Stypendiów Pomostowych w roku akademickim 2022/2023.

Matury 2022 czas zacząć! 2022-05-04, Środa

Matury 2022 czas zacząć!

Tradycyjnie maj jest dla absolwentów ostatnich klas szkół ponadpodstawowych czasem zdawania matur. Nie bez powodu jest on również nazywany egzaminem dojrzałości oraz jednym z ważniejszych egzaminów w życiu ponieważ jego wynik w dużym stopniu rzutuje na wybór dalszych kierunków edukacji młodych ludzi. W tym tygodniu maturzyści zmierzą się z zagadnieniami z przedmiotów obowiązkowych na poziomie podstawowym.

NA ZNAK ŻAŁOBY FLAGI W DÓŁ 2022-04-28, Czwartek

NA ZNAK ŻAŁOBY FLAGI W DÓŁ

Dzisiaj, tj. we czwartek 28 kwietnia, na znak żałoby po tragicznie zmarłych górnikach, którzy zginęli w wypadku, jaki miał miejsce w dniu 23 kwietnia 2022 r. w Kopalni Węgla Kamiennego "Borynia-Zofiówka" Ruch Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju, na polecenie Wojewody Śląskiego wszystkie organy administracji rządowej działające w woj. śląskim opuściły flagi państwowe do połowy masztu.

Pomoc w rozliczeniu podatku dochodowego od osób fizycznych 2022-04-21, Czwartek

Pomoc w rozliczeniu podatku dochodowego od osób fizycznych

Ośrodek Informacji dla Osób Niepełnosprawnych w Raciborzu informuje, że 27 kwietnia br. (środa), w godz. od 10.00 do 13.00, w Ośrodku przy Placu Okrzei 4 w pokoju nr 9A dyżurować będą pracownicy Urzędu Skarbowego.

Wielkanocne procesje konne za nami 2022-04-19, Wtorek

Wielkanocne procesje konne za nami

Po raz kolejny w drugi dzień Świąt Wielkanocnych można było zaobserwować przemarsze tradycyjnych wielkanocnych procesji konnych na terenie powiatu raciborskiego.