Ratownicy przyszłości wrócili z Niemiec 2015-07-20, Poniedziałek

Ratownicy przyszłości wrócili z Niemiec

„Obrona cywilna w Niemczech i Polsce – wymiana Młodzieżowych Ochotniczych Straży Pożarnych jako ratowników przyszłości” tak brzmi nazwa projektu, który został zrealizowany w ostatnich dniach w Niemczech, a dokładniej w miejscowości Nachrodt-Wiblingwerde i malowniczo położonym ośrodku dla młodzieży „Auf dem Ahorn“.

„La vie en rose” - koncert Yagi Kowalik w repertuarze Edith Piaf na zamku 2015-07-20, Poniedziałek

„La vie en rose” - koncert Yagi Kowalik w repertuarze Edith Piaf na zamku

„La vie en rose” – to tytuł koncertu Yagi Kowalik, który odbył się w piątkowy wieczór 17 lipca 2015 r. na scenie plenerowej na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Raciborzu. Podczas koncertu artystka zaprezentowała największe przeboje z repertuaru niezwykłej osobowości francuskiej estrady - Edith Piaf. Dodatkową atrakcją koncertu była znakomita gra akordeonisty z Ukrainy – Walentego Dubrowskiego.

Wakacje w aquaparku H2Ostróg 2015-07-20, Poniedziałek

Wakacje w aquaparku H2Ostróg

Wakacje rozkręciły się na dobre, co widać po rosnącej z dnia na dzień frekwencji w raciborskim aquaparku H2Ostróg. Dziecięce śmiechy słychać tam już od wczesnych godzin porannych do samego wieczora. Z obiektu chętnie korzystają całe rodziny oraz grupy zorganizowane. Pływalnię regularnie odwiedzają raciborskie kluby osiedlowe oraz półkolonie z gmin ościennych, bo dobra zabawa to w H2Ostróg podstawa.

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów. 2015-07-20, Poniedziałek

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów.

W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!

Piosenki czar, czyli mini-recitale młodych artystów na zamku 2015-07-20, Poniedziałek

W sobotę 25 lipca, pod parasolem w miejscu byłej wozowni, tuż obok słodowni, zaprezentują się wokaliści zespołu „Miraż” Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu w ramach cyklu „Piosenki na Zamku czar...”. Są oni laureatami wielu konkursów wokalnych i festiwali muzycznych na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym.

Ewa Bugdoł zwyciężyła wśród kobiet w Triathlonie Radłów 2015-07-17, Piątek

Ewa Bugdoł zwyciężyła wśród kobiet w Triathlonie Radłów

W niedzielę, 12 lipca br. w Radłowie, odbyła się I edycja Grupa Azoty Triathlon Radłów w którym Ewa Bugdoł zawodniczka sponsorowana przez RAFAKO S.A. zajęła pierwsze miejsce wśród kobiet, a siódme w klasyfikacji generalnej.

Koncert w Rudach - XX edycja festiwalu „Muzyka w Starym Opactwie” 2015-07-15, Środa

26 lipca (niedziela) w Rudach w ramach festiwalu „Muzyka w Starym Opactwie” odbędzie się trzeci w tej edycji koncert. Na organach zagra Pan Krzysztof Kotoński. Muzyka rozbrzmi w Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach o godzinie 17.00. O godz. 16.00 natomiast celebrowana będzie Msza Święta.

Jan Nowak - biega się nie dla rekordu, a dla przyjemności 2015-07-15, Środa

Jan Nowak - biega się nie dla rekordu, a dla przyjemności

Jan Nowak z Raciborza bez sportu nie wyobraża sobie życia. Od dziecka aż do ukończenia 42 lat grał w piłkę nożną. Jego największym marzeniem był start w maratonie. Schorzenie kręgosłupa uniemożliwiło mu uprawianie sportu. Jednak nie zrezygnował ze swoich marzeń. Pokonał chorobę i zaczął biegać. W 2008 r. wystartował w warszawskim maratonie, który pomyślnie ukończył.

Młodzi strażacy z powiatu raciborskiego jako ratownicy przyszłości 2015-07-13, Poniedziałek

Młodzi strażacy z powiatu raciborskiego jako ratownicy przyszłości

Właśnie dziś rozpoczął się projekt Powiatu Raciborskiego i partnerskiego Powiatu Märkischer pn. „Obrona cywilna w Niemczech i Polsce – wymiana Młodzieżowych Ochotniczych Straży Pożarnych jako ratowników przyszłości”.

O współpracy zagranicznej z Powiatem Maerkischer 2015-07-13, Poniedziałek

O współpracy zagranicznej z Powiatem Maerkischer

W piątek, 10 lipca, dobiegła końca niespełna dwudniowa oficjalna wizyta starosty partnerskiego Powiatu Märkischer. Thomas Gemke wraz z pracownikiem ds. współpracy zagranicznej uczestniczyli w spotkaniach ze starostą Ryszardem Winiarskim, przewodniczącym rady Adamem Wajdą oraz członkami zarządu powiatu.