Finał konkursu Bezpieczne Rolnictwo Powiatu Raciborskiego

2011-12-01, Czwartek

42 laureatów etapu szkolnego uczestniczyło dziś w finale konkursu "Bezpieczne Rolnictwo Powiatu Raciborskiego". Celem konkursu, który jest organizowany w ramach działalności Powiatowej Komisji ds. BHP w Rolnictwie, jest propagowanie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwach rolnych oraz ochrony środowiska. By wyłonić tegorocznych zwycięzców konieczna była dogrywka.

Uczniowie rozwiązywali test z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie i higienie pracy w rolnictwie, ubezpieczeń społecznych rolników i znajomości zagadnień związanych z pożarnictwem i ochroną środowiska. Test składał się z 40 pytań.

Do konkursu przystąpiło 369 uczniów z 14 gimnazjów z terenu powiatu raciborskiego. Na dzisiejszy finał do Raciborza przyjechało 42 gimnazjalistów – po trzech najlepszych z każdej szkoły.

Wyniki w kategorii indywidualnej:
I miejsce – Daniel Komorek – Gimnazjum w Kornowacu
II miejsce – Jarosław Adamiak - Gimnazjum w Kornowacu
III miejsce – Magdalena Szuba – Gimnazjum w Pietrowicach Wielkich
IV miejsce – Adam Hain – Gimnazjum w Tworkowie
V miejsce – Anna Pradela – Gimnazjum w Szonowicach

Wyniki w kategorii szkół gimnazjalnych:
I miejsce - Gimnazjum w Pietrowicach Wielkich
II miejsce - Gimnazjum w Kornowacu
III miejsce – Gimnazjum w Kuźni Raciborskiej

Konkurs przebiegał w dwóch etapach: szkolnym i powiatowym. Eliminacje konkursu poprzedzane są pokazami filmów oraz prelekcjami z zakresu bezpieczeństwa przy pracy rolniczej, przeprowadzanymi w gimnazjach powiatu przez pracowników m.in. Państwowej Inspekcji Pracy oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Finaliści w kategorii indywidualnej etapu powiatowego otrzymali dyplomy, jak również nagrody rzeczowe, a trzy najlepsze gimnazja puchary. Nagrody i upominki w tegorocznej, IV już edycji konkursu ufundowali: Przedsiębiorstwo Rolno-Przemysłowe "AGROMAX" Sp. z o. o., Bank Spółdzielczy w Raciborzu, Zrzeszenie Plantatorów Roślin Okopowych w Raciborzu, AGROFUN w Raciborzu, P.P.H.U. "ELIKOR" w Raciborzu, Oddział Regionalny KRUS, PIP Okręgowy Inspektorat w Katowicach, Śląska Izba Rolnicza w Katowicach oraz Powiat Raciborski.

Konkurs zorganizowali: Powiat Raciborski, Państwowa Inspekcja Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Raciborzu, Śląska Izba Rolnicza w Katowicach i Państwowa Straż Pożarna w Raciborzu.

Gratulujemy!