Finał konkursu Bezpieczne Rolnictwo Powiatu Raciborskiego

2010-11-17, Środa

16 listopada w Starostwie Powiatowym w Raciborzu odbył się II etap konkursu dla uczniów trzynastu szkół gimnazjalnych "Bezpieczne Rolnictwo Powiatu Raciborskiego.

Uczniowie rozwiązywali test z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie i higienie pracy w rolnictwie, ubezpieczeń społecznych rolników i znajomości zagadnień związanych pożarnictwem i ochroną środowiska. Test składał się z 40 pytań.

Do konkursu przystąpiło 284 uczniów z 13 gimnazjów z powiatu raciborskiego. Na tegoroczny finał do Raciborza przyjechało 39 uczniów – po trzech najlepszych z każdej szkoły.

Wyniki w kategorii indywidualnej:
I miejsce - Alicja Kosel z gimnazjum w Rudniku
II miejsce -Izabela Pendzich z gimnazjum w Rudach
III miejsce - Marta Jezusek z gimnazjum w Nędzy
IV miejsce - Joanna Lasak z gimnazjum w Bieńkowicach
V miejsce - Łukasz Matuszek z gimnazjum w Krzyżanowicach

Wyróżnieni zostali:
- Łukasz Zawada z Rudnika
- Monika Gawlica z Borucina (gimnazjum Krzanowice)
- Patrycja Waniczek z Borucina (gimnazjum Krzanowice)

Wyniki w kategorii szkół gimnazjalnych:
I miejsce – Gimnazjum w Krzanowicach
II miejsce – Gimnazjum w Nędzy
III miejsce – Gimnazjum w Bieńkowicach

Konkurs przebiegał w dwóch etapach: szkolnym i powiatowym. Eliminacje konkursu poprzedzane są pokazami filmów oraz prelekcjami z zakresu bezpieczeństwa przy pracy rolniczej, przeprowadzanymi we wszystkich gimnazjach powiatu przez pracowników Państwowej Inspekcji Pracy, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Śląskiej Izby Rolniczej.

Finaliści etapu powiatowego otrzymali dyplomy oraz puchary ufundowane przez Powiat Raciborski, jak również nagrody rzeczowe sfinansowane przez sponsorów.

Gratulujemy!