Festiwal Piosenki Europejskiej - zgłoś udział do 12 maja

2013-05-06, Poniedziałek

Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu w imieniu organizatorów serdecznie zaprasza młodzież w wieku 15-20 lat z województwa śląskiego do wzięcia udziału w Festiwalu Piosenki Europejskiej – Racibórz 2013. W Festiwalu uczestniczyć będą także przedstawiciele partnerskich powiatów Powiatu Raciborskiego z Niemiec i Ukrainy, oraz młodzież z Republiki Czeskiej. W miniony piątek zakończył się etap przesłuchań wokalistów zagranicznych.

Lista zagranicznych wokalistów zakwalifikowanych do Festiwalu:
- Anna Thieme, Laura Topfer, Jonas Gallin (Powiat Elbe-Elster, Niemcy);
- Christian Hoeper, Björn Tillmann (Powiat Märkischer, Niemcy);
- Jessica Giese (miasto Rendsburg, Niemcy);
- Anezka Margecinova, Andrea Horakova, Marie Paterova, Marie Tomanova, Matej Graca, Adriana Janacova, Daniela Hajkova, Victor Krahulec (miasto Opawa, Republika Czeska);
- Anastasiya Slioza, Inna Priadko, Volodymyr Breus (miasto Komsomolsk, Ukraina).

Ze względu na liczne zapytania odnośnie zgłoszeń do eliminacji wojewódzkich Festiwalu Piosenki Europejskiej - Racibórz 2013 zostaje przedłużony termin zgłoszeń do 12 maja 2013 r.

Zmagania wokalistów o zasięgu międzynarodowym potrwają od 5 do 8 czerwca 2013 roku. Festiwal jest częścią projektu pt. "Polifonia Europy - z Niemiec przez Polskę po Ukrainę. Festiwal Piosenki Europejskiej w ramach Międzynarodowego Tygodnia Kultury w Powiecie Raciborskim" współfinansowanego przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej w Warszawie.

Patronat nad Festiwalem sprawuje Starosta Raciborski Adam Hajduk. Honorowym patronatem przedsięwzięcie objęli posłowie do Parlamentu Europejskiego: Małgorzata Handzlik, prof. Jerzy Buzek i Bogdan Marcinkiewicz.

Organizatorzy Festiwalu:
- Powiat Raciborski,
- Agencja Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu,
- Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu,
- Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach,
- Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Współpraca Organizacyjna:
Pałac Młodzieży w Katowicach.

Festiwal Piosenki Europejskiej odbywa się przy wsparciu: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Goethe Institut w Krakowie oraz Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej w Opolu.

Zgłoszenia do udziału w Festiwalu należy przesłać na adres: Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu, 47-400 Racibórz ul. Stalmacha 12 lub na adres mailowy: [email protected] z dopiskiem: Festiwal Piosenki Europejskiej - Racibórz 2013.

Wszystkie warunki dotyczące uczestnictwa w Festiwalu zawarte są w jego Regulaminie dostępnym na stronie internetowej MDK w Raciborzu pod adresem: www.mdk-raciborz.pl oraz w pliku do pobrania:

Karta zgłoszenia - Festiwal Piosenki Europejskiej 2013
Regulamin - Festiwal Piosenki Europejskiej 2013