Festiwal Chórów Pogranicza w Krzyżanowicach

2012-05-08, Wtorek

Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne "Ad libitum" z Krzyżanowic serdecznie zaprasza na kolejną edycję Festiwalu Chórów Pogranicza, który odbędzie się w sobotę 12 maja br. w kościele parafialnym w Krzyżanowicach. W tym roku patronat nad koncertem sprawuje Starosta Raciborski. W programie spotkania chórzystów i sympatyków muzyki chóralnej będzie miała miejsce prezentacja siedmiu chórów z polskiej i czeskiej strony granicy. Stronę polską reprezentować będą chóry z Raciborza, Rydułtów, Lysek, Krzanowic i Krzyżanowic.

Główną atrakcją tegorocznego festiwalu będzie występ Chóru Mieszanego I Liceum Ogólnokształcącego w Głubczycach – jednego z najlepszych młodzieżowych zespołów chóralnych w Polsce.

Program:
15.30 – przemarsz zespołów w towarzystwie Gminnej Orkiestry Dętej ulicami Krzyżanowic
16.00- początek prezentacji chóralnych w kościele w Krzyżanowicach
ok. 17.30 – występ Chóru Mieszanego I Liceum Ogólnokształcącego w Głubczycach pod dyrekcją Tadeusza Ekierta

Zapraszamy!