Erasmus+ "Vivre au vert pour un avenir inclusif et durable"

2022-10-18, Wtorek

W dniach 16 - 22.10.2022 r. Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Raciborzu gości dwudziestoosobową grupę młodzieży wraz z opiekunami z francuskiego Saint Malo w ramach projektu Erasmus+ "Vivre au vert pour un avenir inclusif et durable".

W trakcie tygodniowych działań warsztatowych z zakresu ekologii, energii odnawialnych, upcyklingu, młodzież z obu krajów podejmie próbę odpowiedzi w jaki sposób żyć dzisiaj, by zadbać o naszą planetę na przyszłość. Obie grupy odwiedzą także Kopalnię Luiza w Zabrzu, a następnie katowicką, górniczą dzielnicę Nikiszowiec. Tym samym z bliska zobaczą na czym polega praca w kopalni, z jakim ryzykiem się wiąże, poczują atmosferę życia i kultury na Śląsku, a przede wszystkim zrozumieją jak ważną dziś jest kwestia poszukiwania nowych źródeł energii. Projekt "Vivre au vert pour un avenir inclusif et durable" jest finansowany z środków UE przy wsparciu Powiatu Raciborskiego.

Powiat stawia na młodzież dlatego często angażuje się w Erasmusy, stwarzając odpowiednie warunki dla rozwoju młodzieży.