Dzień wolny od pracy, by godnie pożegnać Ojca Świętego...

2005-04-06, Środa

Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek ustanowił dzień pogrzebu Ojca Świętego Jana Pawła II (piątek, 8 kwietnia br.) dniem wolnym od pracy dla Starostwa Powiatowego w Raciborzu i wszystkich jednostek powiatowych.

Nie będzie też zajęć lekcyjnych w szkołach i placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Raciborski. Placówki oświatowe z internatem zobowiązane zostały do zapewnienia uczniom właściwej opieki.

Jak informuje Biuro Prasowe Wojewody Śląskiego, w piątek o godz. 10.00 - gdy rozpocznie się ceremonia pogrzebowa Ojca Świętego w Watykanie - w województwie śląskim rozlegnie się dźwięk syren. W świątyniach będą bić dzwony. Wojewoda Śląski Lechosław Jarzębski i Marszałek Województwa Śląskiego Michał Czarski apelują, by wszyscy mieszkańcy województwa moment ten uczcili minutą ciszy. Z taką prośbą do mieszkańców Raciborszczyzny zwraca się również Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek.