"Dziadek Mróz gościem w Powiecie Raciborskim", czyli... "Zdjęcia, które łączą" mieszkańców powiatów partnerskich...

2005-01-06, Czwartek

Dziadek Mróz gościem w Powiecie Raciborskim" - to tytuł zimowej, ostatniej już części tematycznej cyklu konkursowo-wystawienniczego pn. "Zdjęcia, które łączą". Konkurs organizują wspólnie partnerzy zagraniczni - Powiat Raciborski i Powiat Märkischer.

Powiat Raciborski i Powiat Märkischer zorganizowały w tym roku czteroczęściowy cykl konkursowo-wystawienniczy pod hasłem "Zdjęcia, które łączą". Odpowiedniej dla każdej pory roku organizowane są kolejne etapy konkursu. Zima jest czwartą i ostatnią częścią tematyczną konkursu.

Uczestnikiem konkursu może być każdy mieszkaniec Powiatu Raciborskiego. Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie jednego zdjęcia prezentującego ziemię raciborska podczas zmieniającej się pory roku - jesieni. Prace należy nadsyłać w nieprzekraczalnym terminie do 31 stycznia br. (pod uwagę nie będzie brana data stempla pocztowego) na adres organizatora: Referat Promocji, Rozwoju i Współpracy Zagranicznej Starostwa Powiatowego w Raciborzu, 47-400 Racibórz, ul. Klasztorna 6.

Nadesłane fotografie oceni jury. 20 najlepszych zdjęć przesłanych zostanie do Powiatu Märkischer, gdzie będą prezentowane na specjalnej wystawie, na której mieszkańcy Märkischer wybiorą najlepszą pracę. Z kolei. w Starostwie Powiatowym w Raciborzu można będzie obejrzeć wystawę najładniejszych zdjęć z Märkischer.

Celem akcji jest tworzenie i wzmacnianie więzi pomiędzy mieszkańcami powiatów partnerskich. Zdjęcia mają z jednej strony pokazać piękno ziemi raciborskiej, a z drugiej odzwierciedlić urok i charakter danej pory roku. Wśród licznych nagród rzeczowych, nagrodą główną jest tygodniowa wycieczka dla dwóch osób do partnerskiego Powiatu Märkischer w Niemczech. Dla każdego uczestnika przewidziano nagrodę pocieszenia. Laureaci zostaną wyłonieni po zakończeniu ostatniej części cyklu konkursowego.

Informacje i formularze zgłoszeniowe na internetowej stronie - www.powiatraciborski.pl lub pod numerem telefonu: 32/418 14 07.