Dwa projekty Powiatu otrzymają dofinansowanie na rozwój elektronicznych usług publicznych

2011-11-08, Wtorek

Zarząd Województwa Śląskiego wybrał do dofinansowania projekty znajdujące się dotychczas na liście rezerwowej w ramach Działanie 2.2 Rozwój elektronicznych usług publicznych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Wśród nich są dwa projekty Powiatu Raciborskiego: E-przedsiębiorczość na Ziemi Raciborskiej oraz Nowoczesny urząd – informatyzacja Starostwa Powiatowego w Raciborzu w celu poprawy jakości usług. Łączna wartość obu projektów to ponad 740 tys. złotych.

E-przedsiębiorczość na Ziemi Raciborskiej
Projekt będzie realizowany przez Agencję Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Obejmuje wdrożenie e-usług świadczonych on-line i skierowanych głównie do przedsiębiorców. Dodatkowo z serwisu korzystać będą osoby planujące rozpocząć działalność gospodarczą, osoby/podmioty dysponujące terenami inwestycyjnymi, osoby/podmioty zainteresowane nabyciem terenów inwestycyjnych. Na potrzeby projektu zostanie wykonany serwis www wraz z 14 funkcjonalnościami umożliwiającymi świadczenie e-usług oraz usprawniającymi możliwości kontaktu w relacjach przedsiębiorca-Agencja, przedsiębiorca-przedsiębiorca (videokonferencje). Ponadto w ramach projektu zostaną zakupione niezbędne środki trwałe oraz oprogramowanie.

Całkowita wartość projektu: 241 790,00 zł

Beneficjentem projektu jest Powiat Raciborski oraz wszelkie podległe mu jednostki administracji publicznej, mieszkańcy Powiatu Raciborskiego, lokalni przedsiębiorcy, turyści, potencjalni inwestorzy i wszyscy zainteresowani dostępem do informacji publicznej w Powiecie Raciborskim.

Przedmiotowy projekt służyć będzie unowocześnieniu infrastruktury informatycznej
w Starostwie Powiatowym w Raciborzu, poprawie jakości usług i dostępności do informacji, poprawie funkcjonowania systemu BIP oraz wprowadzeniu nowej e-usługi dającej możliwość sprawdzenia statusu swojej sprawy.

Głównym celem projektu jest podniesienie jakości usług świadczonych przez Starostwo Powiatowe w Raciborzu dla mieszkańców oraz przedsiębiorców działających w regionie Powiatu Raciborskiego w zakresie dostępu do elektronicznych usług publicznych.

Całkowita wartość projektu: 504 480,00 zł