Dożynki Powiatowe odbyły się na Zamku

2013-09-02, Poniedziałek

W ostatnią sobotę sierpnia raciborski Zamek Piastowski był gospodarzem XV Dożynek Powiatowych. Na zamkowy dziedziniec w barwnym korowodzie przybyły delegacje wszystkich gmin powiatu raciborskiego z misternie zdobionymi koronami dożynkowymi.

O godz. 12.00 na dziedzińcu została odprawiona uroczysta msza dziękczynna za zebrane plony, której przewodniczył pochodzący z Dziergowic ks. bp Gerard Kusz z diecezji gliwickiej.

Po ceremonii przekazania chleba na zamkowej scenie wystąpili raciborscy artyści - Orkiestra Dęta Plania, zespół wokalny Miraż oraz zespół Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej "Źródło". Na finał z operowo-popowym repertuarem wystąpił włoski zespół Appassionante.

W godzinach od 14.00 do 18.00, dzięki wolontariuszom, można było indywidualnie i bezpłatnie zwiedzać dawną siedzibę Piastów. W tym samym czasie dzieci mogły korzystać z darmowych atrakcji takich jak bungee, dmuchany zamek czy malowanie buziek. Na przybyłych gości i mieszkańców czekał słodki poczęstunek - tradycyjny śląski kołacz.