Dożynki Powiatowe już jutro

2013-08-30, Piątek

Już jutro, 31.08.2013 r., Zamek Piastowski w Raciborzu będzie gospodarzem XV Dożynek Powiatowych. Na mieszkańców i zaproszonych gości czekają liczne atrakcje, występy artystyczne, stoiska dożynkowe oraz śląski kołacz.

Dożynki rozpoczną się tradycyjnie formowaniem korowodu, który przejdzie ze stadionu OSiR na dziedziniec Zamku Piastowskiego, gdzie o godz. 12.00 odprawiona zostanie uroczysta msza dziękczynna za zebrane plony. Po oficjalnej inauguracji dożynek rozpocznie się część artystyczna, w ramach której wystąpią: Raciborska Orkiestra Dęta Plania, zespół wokalny Miraż oraz zespół Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej "Źródło". O godz. 20.00 wystąpi gwiazda wieczoru - włoski zespół Appassionante, którego bogaty repertuar stanowi interesujące połączenie klasycznej muzyki operowej ze współczesną muzyka popową.

Ponadto, w godz. od 14.00 do 18.00, dzięki pomocy wolontariuszy, będzie można indywidualnie i bezpłatnie zwiedzać raciborski Zamek. Nie zabraknie także bezpłatnych atrakcji dla najmłodszych - będzie darmowe bungee, dmuchany zamek, malowanie buziek, plecenie warkoczyków i skręcanie baloników. Wydarzeniu towarzyszyć będą również stoiska dożynkowe i tradycyjny śląski kołacz.

Szczegółowy program:
Dożynki Powiatowe 2013