Dofinansowanie do przebudowy przejść dla pieszych na skrzyżowaniu DP 3548S z ul. Sudecką i Szkolną w Raciborzu.

2021-07-30, Piątek

Powiat otrzymał dofinansowanie do realizacji przebudowy 4 przejść dla pieszych w obrębie skrzyżowania ul. Piaskowej z ul. Sudecką i Szkolną.

Wstępny koszt całego przedsięwzięcia wynosi  600 000 zł.

Kwota otrzymanego dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wynosi 476 000 zł, co stanowi 80 % kosztu kwalifikowalnego zadania. Pozostałe koszty są planowane do sfinansowania po połowie przez Powiat i Miasto Racibórz.

Przewidywany zakres robót do realizacji w ramach przebudowy przejść i w obrębie  skrzyżowania dotyczy wykonania sygnalizacji świetlnej wzbudzanej acyklicznej ze zintegrowanym doświetleniem oraz wykonania robót budowlanych polegających na m.in.  przebudowie nawierzchni na dojściach i dojazdach z zastosowaniem nawierzchni fakturowych, ramp krawężnikowych na dojściach, korekty łuków drogi na wlotach na skrzyżowaniu, przełożeniu kolidujących sieci, wykonaniu oznakowania pionowego i poziomego.

Zadanie planowane jest do realizacji w modelu „zaprojektuj i wybuduj”. Przewidywany okres realizacji tego zadania to październik 2021 – wrzesień 2022 r.