Derby artystyczne Śląsk - Małopolska – zaproszenie dla artystów

2014-06-05, Czwartek

Derby to impreza artystyczna, której celem jest prezentacja dorobku artystycznego artystów z 2-ch regionów - Śląska i Małopolski oraz artystyczna "konkurencja" i oddanie twórczości pod symboliczną ocenę publiczności na Śląsku i w Małopolsce.

Organizatorzy międzyregionalnego programu "Derby Artystyczne - Śląsk-Małopolska' 2014" zapraszają twórców, artystów profesjonalnych i nieprofesjonalnych; malarzy, grafików i plastyków do udziału w tym okolicznościowym spotkaniu artystycznym.

Zgłoszenie udziału w Derbach, obejmuje zaprezentowanie na 2-ch wystawach międzyregionalnych - jednej organizowanej w Krakowie, drugiej na Śląsku, realizowanych pt. "Kobieta w malarstwie i grafice" & "Moje miejsce, mój region" minimum 2-ch a maksymalnie 4-ch prac, obejmujących główną tematykę wystawy tj. "Kobieta w malarstwie i grafice" oraz temat dodatkowy "Moje miejsce, mój region".

Zgłosić na wystawę można po 1-ej lub 2 pracach z każdego tematu lub 2 prace z jednego tematu i 1 pracę z drugiego tematu.

Pierwszy termin przyjmowania zgłoszeń do derbów mija 7 czerwca 2014 roku.

W zależności od ilości i terminowości zgłoszeń prac, co zależne jest od terminu dotarcia informacji do twórców - organizatorzy mogą podjąć decyzje o wydłużeniu terminu przyjmowania zgłoszeń. O ostatecznym terminie zakończenia przyjmowania zgłoszeń. organizatorzy poinformują na stronie internetowej projektu.

Wystawy, odbędę się w terminach zależnych od zakończenia przyjmowania zgłoszeń - tj. w okresie koniec czerwca-pierwsza połowa lipca br. lub koniec sierpnia - pierwsza połowa września.
Zgłoszenie udziału w Derbach Artystycznych, daje możliwość zgłoszenia uczestnictwa w wakacyjnym spotkaniu twórców, imprezie "Deptak Artystów", która przygotowywana jest w II połowie sierpnia br.
Serdecznie zapraszamy twórców do udziału w tym projekcie związanym z integracją sztuki.
Adres strony informacyjnej: www.art-plus.info/derby