Delegacja z Miasta Komsomolsk - memorandum o przyjaźni podpisane

2010-07-30, Piątek

Dzisiaj w siedzibie Starostwa Powiatowego w Raciborzu podpisano memorandum o przyjaźni pomiędzy Powiatem Raciborskim a Miastem Komsomolsk (Ukraina, Obwód Połtawski). Podpisy złożyli Adam Hajduk Starosta Raciborski oraz Nelya Karpets Sekretarz Rady Miasta Komsomolsk. W ten sposób oba samorządy potwierdziły zamiar kontynuowania prac zmierzających do nawiązania trwałej współpracy, której celem jest wymiana w dziedzinie edukacji, kultury i sportu oraz ułatwiania kontaktów między przedsiębiorstwami i organizacjami działającymi na obu obszarach.

Dwuosobowa delegacja z Ukrainy, Nelya Karpets oraz Andrii Melnik Prezes Stowarzyszenia Promocji Międzynarodowego Biznesu i Rozwoju w Mieście Kremenczuk, przebywa w powiecie raciborskim od 29 lipca. W trakcie pobytu goście m.in.: uczestniczyli w spotkaniach w Starostwie, zwiedzili raciborski Szpital oraz odwiedzili Gminę Pietrowice Wielkie.